źródło: mymma.pl

Trzech zawodników Ankos MMA wróciło do Poznania z medalami Mistrzostw Polski ADCC organizowanych w Warszawie. Złoto padło udziałem Mateusza Gamrota i Jędrzeja Maćkowiaka, srebro przypadło Danielowi Skibińskiemu.

Dwa dni, cztery kategorie zaawansowania i tylko jedna, w której obowiązywały pełne zasady ADCC. To właśnie w niej zawodnicy Ankos MMA Poznań Mateusz Gamrot, Jędrzej „Walujew” Maćkowiak i Daniel Skibiński zaprezentowali swoje umiejętności na macie podczas XII Mistrzostw Polski.

W kategorii PRO 76,9 kg po tytuł mistrza sięgnął znany z walk dla organizacji KSW Mateusz Gamrot. W finałowej walce nie dał się sprowokować doświadczonemu zawodnikowi Alliance Jiu-Jitsu Tomaszowi Mączce i po raz kolejny w tym roku sięgnął po mistrzowski tytuł jednej z najbardziej wymagających imprez submission fightingu.

Kolejny złoty krążek do dorobku „Ankosiaków” na mistrzostwach Polski dołożył Jędrzej „Walujew” Maćkowiak w najcięższej kategorii PRO +98.9 kg. W pojedynku finałowym pokonał kimurą Sebastiana Maciejewskiego, reprezentanta Fight Fabric Łódź. Maćkowiak podobnie jak Gamrot jest również zawodnikiem MMA. W tym roku, podczas gali KSW 34 przegrał przez decyzję sędziów z Szymonem Bajorem.

Na Mistrzostwach Polski ADCC swoje umiejętności zaprezentował również Daniel Skibiński. W kategorii PRO 87,9 kg zawodnik z Poznania zdobył srebrny medal, ulegając w półfinale złotemu medaliście Piotrowi Bagińskiemu, reprezentantowi Berserkers Team Szczecin. Do tego Skibiński rywalizował w kategorii OPEN +80 kg, gdzie zdobył brązowy medal.

W Warszawie Ankos MMA Poznań reprezentował również Marcin Bilman, który próbował swoich sił w kategorii PRO 65,9 kg. Do Poznania wrócił jednak bez medalu.