Anna Jagaciak (AZS Poznań)

Miniony weekend był bardzo udany dla lekkoatletów AZS-u Poznań startujących na Uniwersjadzie w Gwangju. W sobotę srebrny medal w rzucie młotem zdobyła Joanna Fiodorow, a brąz w trójskoku Anna Jagaciak-Michalska. Z kolei w niedzielę srebro przypadło w udziale sztafecie 4×100 metrów, w której składzie było trzech zawodników AZS-u Poznań – Jakub Adamski, Adam Pawłowski oraz Artur Zaczek.

Najpierw w sobotnich zmaganiach na Uniwersjadzie w południowokoreańskim Gwangju startowała Jagaciak-Michalska w trójskoku. Polka przed ostatnią kolejką zajmowała czwartą lokatę, ale ostatni skok na odległość 13,76 pozwolił jej wyprzedzić Chinkę Wupin Wang i dał brązowy medal. Zwyciężyła bezkonkurencyjna Rosjanka Jekaterina Koniewa (14,60), a druga była Niemka Jenny Elbe (13,86).

To już drugi krążek Polki na Uniwersjadzie. Dzień wcześniej zdobyła srebro w skoku w dal, o czym informowaliśmy.

Później w konkurencji rzutu młotem rywalizowała Fiodorow. Zawodniczka AZS-u Poznań w pierwszej kolejce rzuciła 69,69 metrów. Dało jej to prowadzenie w konkursie, aż do czwartej próby. Wtedy Ukrainka Hanna Skydan uzyskała wynik 70,02, który w kolejnej próbie jeszcze poprawiła o 65 centymetrów. Polka nie potrafiła już odpowiedzieć na ten wynik i ostatecznie podopieczna trenera Czesława Cybulskiego wywalczyła srebrny krążek.

W niedzielę o medal walczyła polska sztafeta męska 4×100 metrów. W jej składzie było trzech sprinterów z ASZ-u Poznań – Jakub Adamski, Adam Pawłowski, Artur Zaczek. Polacy w eliminacjach wygrali swój bieg z czasem 39,12. W finale Adamskiego zastąpił Grzegorz Zimniewicz z Achillesa Leszno. Biało-czerwoni przybiegli na metę na drugim miejscu z czasem 39,50, zdobywając srebrny medal. Wygrali Japończycy (39,08), a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Republiki Południowej Afryki (39,68). Jedynym zawodnikiem spoza Wielkopolski w składzie sztafety był Kamil Kryński.