AZS UAM Poznań - KS Chełmża / fot. Maria Dubert

KS Chełmża przerwał zwycięską passę AZS UAM Poznań. W sobotę niepokonany lider II ligi wygrał w stolicy Wielkopolski 3:1.

Od początku pierwszego seta wytypowanie zwycięscy wcale nie było takie oczywiste. Obie drużyny już na starcie rzuciły się do ataku, starając się odskoczyć rywalowi na kilka punktów. Jako pierwszym udało się to przyjezdnym, którzy w pewnym momencie prowadzili już 16:10. Na szczęście siatkarze AZS UAM Poznań szybko odrobili straty. W decydującej fazie pierwszej partii podopiecznym trenera Damiana Lisieckiego zabrakło jednak trochę szczęścia i set otwierający mecz padł łupem KS Chełmża do 21.

W drugą część spotkania, tak jak w poprzednią, obie drużyny weszły bardzo agresywnie. Tym razem jednak szala zwycięstwa przechyliła się na stronę gospodarzy. Poznaniacy przez cały set odskakiwali obecnym liderom na kilka punktów, co wystarczyło, aby zakończyć drugą partię do 20. Końcowy wynik spotkania wciąż jeszcze pozostawał kwestią otwartą.

Wyrównany trzeci i czwarty set spotkania przy Zagajnikowej na nieszczęście gospodarzy padły łupem przyjezdnych do 21. AZS UAM Poznań przegrywa na swoim boisku 3:1. – Zagraliśmy troszeczkę słabiej niż tydzień temu w Wilczynie. Jak to mówią „gra się tak jak przeciwnik pozwala”. Chełmżanie zagrali dzisiaj naprawdę dobre zawody – powiedział po meczu zawodnik AZS UAM, Marcin Szczechowicz.

Drużyna prowadzona przez trenera Lisieckiego po sobotniej porażce zajmuje 5. miejsce z bilansem pięciu zwycięstw i pięciu przegranych na koncie. Natomiast KS Chełmża jako jedyny pozostaje niepokonany po jedenastu rozegranych dotychczas kolejkach.

– Sytuacja w tabeli na miejscach 2-7 jest bardzo wyrównana, więc nie można odpuszczać przygotowań do żadnego meczu. Wiadomo, że motywacja na mecz z liderem jest podwójna, jednakże nie zawsze to pomaga. Jesteśmy bardzo młodym zespołem i często mamy gorącą głowę. Myślę, że zazwyczaj to nasza sfera mentalna ma znaczenie, czy odniesiemy zwycięstwo w danym dniu czy też przegramy. Dzisiaj na boisku zostawiliśmy naprawdę kawał serca, zresztą było to chyba widać. Zabrakło jednak trochę opanowania emocji w trudnych momentach – podkreśla na koniec Szczechowicz.

MVP spotkania został zawodnik KS Chełmża Wojciech Kozłowski.

Zapis relacji na żywo autorstwa Radia Meteor:

AZS UAM Poznań – KS Chełmża (1:3) w Radiu Meteor – 19.12.2015 (komentuje: Szymon Ratajczak) by Szymon Ratajczak on Mixcloud

AZS UAM Poznań – KS Chełmża 1:3 ( 21:25, 25:20, 21:25, 21:25)

AZS: Kacper Jankowski, Przemysław Sas, Bartosz Sobstyl, Rafał Mucha (L), Miłosz Lipski, Rafał Stasiński, Damian Piórkowski, Radosław Róg, Mateusz Dymecki, Marcin Szczechowicz, Bartosz Konsek, Damian Lisiecki.

KS Chełmża: Kamil Owczarczyk, Mateusz Lejman, Rafał Nowakowski, Kacper Zieliński, Łukasz Detmer (L), Marcin Szczechowicz, Wojciech Kozłowski, Damian Gajewski, Piotr Sieńko, Michał Nowicki, Dariusz Kordziński, Przemysław Kierys.