Derby dla AP Poznań.

Kolejną wygraną odniosły w niedzielę szczypiornistki AP- Poznań. Pewnie pokonały lokalnego rywala 38:16, dzięki czemu wróciły na pozycję wicelidera tabeli II ligi piłki ręcznej kobiet.

Mecz w poznańskiej „Chwiałce” miał jednego faworyta i od początku toczył się według przewidywanego scenariusza. Podopieczne trener Amelii Chmielewskiej pewnie weszły w to spotkanie i prowadziły już 10:4 po pierwszym kwadransie. W drugim przewaga tylko wzrosła. Wynik 20:10 do przerwy sprawiał, że AZS – chcąc odwrócić losy meczu – musiałby diametralnie zmienić swoją grę. Gry jednak nie zmienił.

Po zmianie stron „Akademiczki” przez 10 minut nie potrafiły rzucić bramki dobrze funkcjonującej obronie gospodyń. Z kolei w ich ataku popisowo grała Kinga Chełminiak. W całym spotkaniu zdobyła 17 bramek i poprowadziła tym samym swoją drużynę do okazałego triumfu w derbach Poznania. Derbach, które kolejny raz okazały się pechowe dla zawodniczek AZS-u. Poprzednim razem poniosły one porażkę z juniorkami Handballu Poznań. Dla AP- Poznań było to natomiast 4 zwycięstwo w obecnym sezonie II ligi.

KS. AP-Poznań (38)
Pawlak, Piskała- Chełminiak (17), Szajek (6), Racka (5), Błaszczak (2), Ławniczak (2), Tomikowska (2), Wrotniewska (2), Siemko (2), Wrona, Szot, Krzywicka, Białek

AZS AWF Poznań (16)
Korniluk- Kozłowska (6), Zdanowska (3), Wolniewicz (3), Jakubek (2), Sawicka (1), Frątczak (1), Nowakowska, Rosiejka, Kaszta, Wincior, Jędrych
———————
Handball Poznań- Sparta Gubin 19:35(10:20)
 
 
Barbara Wrotniewska Radio Meteor

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz