Kozły Poznań - Primacol Lowlanders Białystok / fot. Irek Pindral

Kozły Poznań przegrały z Warsaw Sharks 12:22 i nie uniknęły barażu o pozostanie w Toplidze. Teraz poznaniaków czeka spotkanie z wicemistrzem PLFA I.

Stawka sobotniego meczu było utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej futbolu amerykańskiego w Polsce. Sharks miały na koncie tylko jedno zwycięstwo, właśnie nad Kozłami, którzy ani razu w tym roku nie cieszyli się z wygranej.

Drużyna ze stolicy Wielkopolski świetnie rozpoczęła spotkanie i po pierwszej kwarcie prowadziła 12:0. Emilio Dangote najpierw popisał się piękną akcją powrotną po przechwycie, a następnie Amerykanin dołożył przyłożenie po akcji biegowej. Niestety w obu przypadkach Kozły zmarnowały szansę na podwyższenie wyniku.

Od drugiej kwarty zdobywali już tylko gospodarze, którzy po pierwszej połowie prowadzili 16:12, a ostatecznie wygrali 22:12.

– Na początku zaskoczyliśmy zarówno Sharks, jak i trochę siebie. Te szybkie przyłożenia dały nam dużo pewności, przez co zapomnieliśmy o obronie. Daliśmy się wybić z rytmu i odpuściliśmy krycie w kluczowych momentach. Myślę, że decydująca dla zwycięstwa warszawian była ostatnia akcja pierwszej połowy, w której zdobyli oni przyłożenie podaniowe i skutecznie podwyższyli za dwa. Teraz przed nami tygodniowa pauza. Później przygotujemy plan na barażowego przeciwnika – powiedziałBartosz Wika, prezes Kozłów Poznań.

Dla Warsaw Sharks był to ostatni mecz w tegorocznej edycji Topligi. Z bilansem 2-6 zespół ze stolicy zakończył rozgrywki na szóstej lokacie. Oba zwycięstwa Rekiny odniosły w pojedynkach z Kozłami z Poznania.

Porażka w dzisiejszym meczu oznacza, że 30 lipca na własnym boisku drużyna z Wielkopolski będzie broniła miejsca w Toplidze w starciu z wicemistrzem PLFA I.

Warsaw Sharks – Kozły Poznań 22:12 (0:12, 16:0, 6:0, 0:0)

I kwarta
0:6 przyłożenie Emilio Dangote po 90-jardowej akcji powrotnej po przechwycie
0:12 przyłożenie Emilio Dangote po 35-jardowej akcji biegowej

II kwarta
8:12 przyłożenie  Giorgio Bryanta po 14-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Karol Kowalczyk po podaniu Giorgio Bryanta)
16:12 przyłożenie Karola Kowalczyka po 5-jardowej akcji po podaniu Giorgio Bryanta (podwyższenie za dwa punkty Mikołaj Pawlaczyk po podaniu Giorgio Bryanta)

III kwarta
22:12 przyłożenie Jana Omelańczuka po 28-jardowej akcji po podaniu Giorgio Bryanta

MVP meczu: Karol Kowalczyk (skrzydłowy Warsaw Sharks)