Kacper Majchrzak - fot. KU AZS UMCS Lublin

Kacper Majchrzak ma za sobą udany początek sezonu. Teraz przed pływakiem Warty Poznań starty na mistrzostwach Europy w Londynie oraz mistrzostwach Polski w Szczecinie, gdzie będzie walczył o uzyskanie kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

24-letni zawodnik przygotowywał się do sezonu w bardzo dobrych warunkach. Na początku roku był z kadrą Polski w Zakopanem, a następnie na Fuerteventurze. Później trenował w Polsce w Opolu, Poznaniu i Lublinie.

Przez ostatni rok moich przygotowań skorzystałem z szansy, jaką dał mi oraz innym kadrowiczom Polski Związek Pływacki, czyli dużo zgrupowań. Prawie wszystkie odbywały się na długim basenie pięćdziesięciometrowym, co jest bardzo istotne w kontekście igrzysk olimpijskich. Każdy tydzień na długim basenie jest na wagę złota. Mam to szczęście, że mój trener klubowy to również trener kadry olimpijskiej. Obozy pozwoliły realizować jedną, spójną myśl szkoleniową oraz stworzyć team, mocną kadrę, grupę przyjaciół, która wspólnie walczy i wspiera się na każdym kroku. Ogólnie wszystko idzie zgodnie z planem, jedynie w styczniu dopadła mnie choroba, na szczęście nie miało to wpływu na dalsze przygotowania – tłumaczy Majchrzak.

W tym roku zawodnik Warty Poznań rozpoczął starty od udziału w Grand Prix w Lublinie. Później rywalizował na Swim Open w Sztokholmie, gdzie popłynął 200 m stylem dowolnym w czasie 1.48,55. Następnie były kolejne zawody z cyklu Grand Prix w Opolu i Szczecinie. Kacper zajął w tym cyklu trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. W międzyczasie były jeszcze Akademickie Mistrzostwa Polski.

– Wszystkie te imprezy to starty kontrolne, z których jestem bardzo zadowolony. Pływałem dosyć równo na każdych zawodach i dużo szybciej niż w zeszłym roku. Padło nawet kilka rekordów życiowych. Widać, że wszystko idzie albo nawet płynie w dobrym kierunku – podkreśla podopieczny trenera Michała Szymańskiego.

Majchrzak w zeszłym roku na mistrzostwach świata w Kazaniu płynął w dwóch sztafetach (4×100 i 4×200 m stylem dowolnym), które wywalczyły kwalifikację olimpijską. Jednak pływak ze stolicy Wielkopolski musi potwierdzić dobrymi wynikami, że zasługuje na start w Rio de Janeiro.

– Za dwa tygodnie będę startował na mistrzostwach europy w Londynie następnie na mistrzostwach Polski w Szczecinie. Na tych dwóch imprezach będzie możliwość uzyskania kwalifikacji olimpijskiej. Po tym etapie pozostanie ostatnia prosta do Rio. Cele mam postawione bardzo wysoko, lecz dopiero po kwalifikacji będziemy wiedzieć jak szybkie jest to pływanie – tłumaczy Majchrzak.

W Londynie (16-22 maja) poznaniak wystartuje we wspomnianych wcześniej sztafetach oraz indywidualnie na 100 i 200 metrów stylem dowolnym. – Najważniejszy to zrobić kwalifikacje, ale chcę pływać w finałach także w konkurencjach indywidualnych – podkreśla olimpijczyk z Londynu w 2012 roku.

Kacper Majchrzak jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych. Na Facebooku oraz Instagramie obszernie informuje o wszystkich wydarzeniach związanych z jego sportowym życiem. Publikuje zdjęcia oraz wideo, a liczba polubień rośnie. Co ciekawe robi to wszystko sam. – Jest to tylko moja sprawka :). Staram się jak mogę, żeby każdy zainteresowany moimi profilami był na bieżąco z wynikami oraz znalazł coś dla siebie: ćwiczenia, konkursy lub po prostu czerpał inspirację. Chciałbym współpracować ze specjalistą od marketingu, ale póki co nie trafiłem na właściwą osobę – mówi Kacper.

Majchrzak ma również świadomość jak ważne jest promowanie sponsorów. Wielu zawodników kompletnie o tym zapomina, a później narzeka na brak zainteresowania ze strony różnych firm. Natomiast on może być przykładem dla innych w tym temacie. Regularnie wspomina o nich w mediach społecznościowych, co promuje wspierające go marki.

– Trzeba wziąć pod uwagę fakt, iż pływanie jest nie tylko moja pasją, pomaga spełniać marzenia oraz wyznaczać cele ale również jest pracą. Osobiście uważam, że każdy sportowiec, który podchodzi do tematu profesjonalnie, powinien być zaangażowany nie tylko w treningi i ich analizę, dietę i suplementację, psychologię czy sprzęt, ale również w działalność wizerunkową oraz marketingową. Zwierając umowy z firmami, które mnie wspierają czyli JTC, swimshop.pl i Squeezy, nie mogę być gołosłowny. Są to pierwsze firmy, które zdecydowały się na współpracę ze mną i każda z nich wyraża pełne zadowolenie. Mam nadzieje, że wkrótce kolejne marki zaufają porządnej firmie Kacper Majchrzak – tłumaczy.

Zapraszamy od polubienia profili Kacpra: Facebook / Instagram. Wasze wsparcie na pewno pomoże mu w uzyskiwaniu jak najlepszych wyników.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments