fot. facebook.com/szymanskijan
fot. facebook.com/szymanskijan
fot. facebook.com/szymanskijan

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Soczi w łyżwiarstwie szybkim, Jan Szymański od 27 listopada będzie oficjalnie zawodnikiem AZS AWF Poznań. 

25-letni panczenista to rodowity poznaniak, ale dotychczas reprezentował LKS Poroniec Poronin i Marymontu Warszawa. Właśnie w barwach tego pierwszego klubu na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Soczi zdobył brązowy medal w biegu drużynowym w łyżwiarstwie szybkim. W dwóch Puchara Świata w tym sezonie nasz łyżwiarz startował bez przynależności klubowej. Na następnym Pucharze na torze w Berlinie będzie już reprezentował stolicę Wielkopolski.

Uroczyste przyjęcie panczenisty do AZS AWF Poznań odbędzie się w sali konferencyjnej budynku Rektoratu AWF przy ul. Królowej Jadwigi w czwartek o godzinie 11.

Poza sukcesem  na igrzyskach w Rosji, Szymański może pochwalić się także brązowym medalem w drużynie wywalczonym na tym samym torze na mistrzostwach świata w 2013 roku oraz sukcesami na Uniwersjadzie w Trydencie. Wielokrotnie zdobywał też złoty krążek na mistrzostwach Polski.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments