foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.blogspot.com
foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.blogspot.com
foto: Piotr Przyborowski / aosporcie.blogspot.com

Piłkarze wodni DSW Waterpolo Poznań nie dali jakichkolwiek szans zawodnikom WTS Bytom i na inaugurację nowego sezonu dwukrotnie wysoko pokonali ekipę z południa.

Podopieczni Jacka Maciąga w obu meczach znacząco przewyższali umiejętnościami rywali. Dowodem tego są nie tylko dwa zwycięstwa, za każdym razem strzelając po 13 goli, ale także to, że DSW przegrało zaledwie jedną z ośmiu kwart dwumeczu.

W pierwszym ze spotkań swoje umiejętności udowodnił kapitan gospodarzy, Tomasz Różycki, który trafił w tym spotkaniu pięć goli. MVP w zespole z Poznania został jednak harujący przez cały mecz Oskar Szymonik. W ekipie gości ten tytuł przyznano skutecznemu tego dnia Janowi Radwańskiemu.

Dzień później DSW zagrało jeszcze pewniej w obronie, czego efektem była starta tylko sześciu goli. Znowu skuteczny był Różycki, który zdobył tym razem trzy gole. Tyle samo trafień zaliczył również Dawid Łuc, któremu to przyznano MVP. W zespole gości najlepszym zawodnikiem meczu został Grzegorz Moś.

Już 6 i 7 grudnia poznaniaków czeka wyjazdowy dwumecz z Arkonią Szczecin. Piłka wodna powróci na baseny Term Maltańskich tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w weekend 20 i 21 grudnia, kiedy to w 3 kolejce tegorocznego sezonu DSW zmierzy się z GKPW 59 Gorzów.

DSW Waterpolo Poznań – WTS Bytom 13:9 (4:1, 2:1, 4:3, 3:4); MVP: Oskar Szymonik – Jan Radwański
DSW Waterpolo Poznań – WTS Bytom 13:6 (4:1, 1:3, 4:1, 4:1); MVP: Dawid Łuc – Grzegorz Moś

Skład DSW na ten dwumecz: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Dawid Łuc, Oskar Szymonik, Artur Wróbel, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski oraz trener Jacek Maciąg

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments