Jan Bednarek w meczu z Wisłą Kraków / fot. Irek Pindral

– Bardzo ciężko gra się w domu, gdy jest cisza na trybunach. Kibice na Bułgarskiej przyzwyczaili nas, że jest ich bardzo dużo, są głośni i dają wsparcie, ale taka jest piłka – powiedział po meczu z Wisłą Kraków obrońca Lecha Poznań Jan Bednarek.

Młody defensor nie uważa, że remis jest złym wynikiem. Gra o półfinał nadal jest otwarta i liczy, że lepsi okażą się jednak poznaniacy. – Jest remis, gra praktycznie zaczyna się od zera w drugim meczu, zdobyliśmy po jednej bramce i wynik dwumeczu jest otwarty. Myślę, że będzie fajny mecz w Krakowie, z kibicami, dużą presją i mam nadzieję, że my ją wytrzymamy i awansujemy do półfinału.

Bednarek cieszył się, że Dawid Kownacki w końcu się przełamał i trafił do siatki. – Wisła broniła się szczelnie, grała konsekwentnie z tyłu, nie zostawiała nam dużo miejsca. Straciliśmy przypadkową bramkę, ale dalej staraliśmy się atakować i grać konsekwentnie, czego efektem był gol. Cieszy, że Kownaś się przełamał, dał nam dużo jakości z przodu i mam nadzieję, że będzie jeszcze więcej bramek zdobywał.

Obrońca odniósł się także do kwestii pustych trybun. Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że zespołowi dużo trudniej się gra bez dopingu własnych kibiców. – Bardzo ciężko gra się w domu, gdy jest cisza na trybunach. Kibice na Bułgarskiej przyzwyczaili nas, że jest ich bardzo dużo, są głośni i dają wsparcie, ale taka jest piłka. Musieliśmy się mentalnie do tego nastawić i mam nadzieję, że w przyszłości już nas więcej taka sytuacja nie spotka.

Nie mogło również zabraknąć pytania o stan murawy. Bednarek oczywiście, tak jak wszyscy, nie jest z niej zadowolony, ale nic na to nie można już poradzić. – Murawa jest fatalna, ale nie mamy na to wpływu. Musimy na niej grać i się do niej przyzwyczaić, dawać z siebie wszystko. Bardziej stawiać na futbol fizyczny i walkę, bo nie da się grać tak, jak my byśmy chcieli na tym boisku. Piłka skacze, ciągle płata jakieś figle, le nie można za dużo o tym myśleć, robić to, co do nas należy. Boisko lepsze już nie będzie, jest coraz zimniej i mniej słońca świeci.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments