Black Roses Posnania - fot. facebook.com/BlackRosesPosnania
Black Roses Posnania - fot. facebook.com/BlackRosesPosnania
Black Roses Posnania – fot. facebook.com/BlackRosesPosnania

W sobotę zdecydowanie warto pojawić się na stadionie KS Posnania przy ul. Słowiańskiej, gdzie odbędzie się INTER-MARK CUP – I Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7. W największych tego typu zawodach w historii kobiecego rugby w Polsce na dwóch boiskach walczyć będzie aż 12 drużyn z całego kraju. Nasze miasto reprezentują Black Roses Posnania.

Rywalizacja rozpocznie się już o godzinie 10.00. W pierwszej fazie turnieju zespoły zostaną podzielone na cztery grupy. Po meczach „każdy z każdym” kluby z pierwszych miejsc zmierzą się w dwóch półfinałach, a pozostałe będą walczyły o miejsca 5-12. Finał zaplanowany jest na godzinę 15.00. Po turnieju kobiecym odbędzie się spotkanie męskiej Ekstraligi rugby pomiędzy Posnanią a Orkanem Sochaczew. Początek o 17.00.

Podział grup INTER-MARK Cup:

Grupa A
Ladies Frogs Warszawa
Błyskawice Rugby Wrocław
Mario Biało-Zielone Ladies Gdańsk

Grupa B
Delia Atomówki Łódź
Czarne Pruszcz Gdański
RC Diablice Igloo Ruda Śląska

Grupa C
Legia Warszawa
Rugby Olsztyn Lakers
Black Roses Posnania Poznań

Grupa D
AZS AWF Syrenki Warszawa
Barbarians
Tygrysice Orkan Sochaczew

Organizatorzy przygotowali również mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Od godz. 12.00 rozpocznie się piknik, a w ramach niego odbędą się zabawy dla najmłodszych z kolorową chustą Klanzy, gry w bezdotykową odmianę rugby – Rugby Tag, w którą mogą grać całe rodziny oraz animacje i malowanie twarzy przeprowadzane przez Kinimodo. Na pikniku nie zabranie również pyszności – grill i hamburgery z Miś Burgera z pewnością dodadzą sił zarówno zawodniczkom, zawodnikom jak i widzom tego święta rugby w centrum Wielkopolski.

Zapraszamy serdecznie! EchoSportu.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

inter-mark-cup-harmonogram

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments