Ligowe zwycięstwo piłkarzy ręcznych w obchodach jubileuszu 70-Lecia WKS Grunwald Poznań

W pierwszym meczu II rundy piłkarzy ręcznych WKS Grunwald Poznań pokonał GKS Żukowo 20-18 /8-10/. Od pierwszych minut spotkania inicjatywę przejęli goście, trafiając do bramki w przeciwieństwie do graczy Grunwaldu. Zawodnicy Grunwaldu nie potrafili dojść do sytuacji rzutowych. Jasnymi punktami zespołu byli Krzysztof Martyński i bramkarz Filip Tarko. Szczypiorniści GKS Żukowo utrzymywali przewagę kilku bramek. Do bramki gości trafiał jedynie Krzysztof Martyński , rzucając siedem bramek w pierwszej połowie spotkania. Pomimo słabej skuteczności Grunwald po pierwszej połowie tracił do przeciwnika tylko dwie bramki. Kluczem do sukcesu w drugiej części meczu okazała się obrona. Zmiana systemu obrony zaczęła przynosić efekt . W 45 minucie Grunwald odrobił straty doprowadzając do remisu. Bardzo ważnym punktem całego spotkania była sytuacja z 58 minuty. Patryk Kulczyński wybronił rzut karny, dzięki któremu WKS dowiózł zwycięstwo do końca spotkania.

Relacja Krzysztof Brzeziński

WKS Grunwald Poznań –  GKS Żukowo 20:18 (8:10)

Bramki dla Grunwaldu: Krzysztof Martyński 10, Filip Kurek 3, Mateusz Lubiewski 2, Aleksander Pawłowski 2, Mateusz Matlach 1, Piotr Nowicki 1, Alan Harasymek 1

Już  sobotę 11 lutego o godz. 17.00 kolejne ligowe spotkanie tym razem z  liderem rozgrywek Spójnią Gdynia