W meczu 25 kolejki I ligi piłki ręcznej Grunwald  wywalczył remis z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork na wagę utrzymania I ligi dla naszego klubu i miasta. Plan został osiągnięty.

Wysoka stawka meczu usztywniła zawodników Grunwaldu. Już na samym początku marnowali dogodne sytuacje strzeleckie co byłą wodą na młyn dla gości, którzy bezlitośnie  punktowali gospodarzy. Bardzo dobrze bronił bramkarz Polskiego Cukru , a doświadczeni zawodnicy z Malborka rzucali  bramki. Do przerwy Grunwald przegrywa trzema bramkami. Początek drugiej połowy, wojskowi rozpoczynają bardzo dobrze doprowadzając w 37 minucie do remisu 16-16. W 41 minucie meczu obejmują prowadzenie 18-17. Miedzy 42 a 57 minutą meczu,jedną , dwoma bramkami prowadzili goście. Do remisu w 57 minucie spotkania doprowadził Mateusz Matlach , wykorzystując rzut karny. Chwilę później odpowiedzieli bramką goście.  Ostatni  skuteczny rzut na wagę remisu i utrzymania się w I lidze wykonał skrzydłowy Michał Majewski. Bardzo dobrze w tym meczu zagrał bramkarz Filip Tarko i rozgrywający Mateusz Matlach. Całemu zespołowi i trenerowi należą się słowa uznania za cały sezon, że mimo trudnych chwil zdołali utrzymać się w I lidze wykonując założenia  przed sezonem 2016/2017.

Za tydzień ostatni mecz ligowy w Gorzowie.

WKS Grunwald Poznań – Polski Cukier Pomezania Malbork 25:25 (11:14)

Bramki dla Grunwaldu- Westwal Krzysztof 2, Fogler Robert 3, Draszkiewicz Tomasz 2, Marasynek Alan 1, Majewski Michał 2, Gintowt Tomasz 1, Guraj Arkadiusz 1, Piechowiak Patryk 1, Kurek Filip 2, Nieradko Michał 2, Tarko Filip 1, Matlach Mateusz 7.

Informacja Grunwald Poznań/Krzysztof Brzeziński/foto Elżbieta Skowron.