Termy Maltańskie podczas Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży / fot. facebook.com/termymaltanskie

21 i 22 listopada na basenach sportowych Term Maltańskich odbędą się największe zawody pływackie w Polsce. W Grand Prix Polski wystartują najlepsi zawodnicy w kraju z Radosławem Kawęckim na czele.

680 pływaczek i pływaków ze 112 klubów w najbliższą sobotę i niedzielę będzie rywalizować w aż 34 konkurencjach na krótkim basenie w Termach Maltańskich. To największe zawody pod względem liczby startujących w całej historii Grand Prix. Impreza, która ma ponad 20-letnią tradycję, po raz drugi z rzędu będzie gościć na basenach sportowych w Poznaniu.

Grand Prix Polski to nie tylko tradycja, ale też wyjątkowo ważny start dla wszystkich zawodników. Zawody w Poznaniu są jednocześnie kwalifikacjami do mistrzostw Europy, które odbędą się na początku grudnia w miejscowości Netanya w Izraelu. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie ponad 20 reprezentantów Polski, w tym 8 olimpijczyków.

Główną gwiazdą zawodów będzie Radosław Kawęcki, który w tym roku zdobył już srebrny medal mistrzostw świata w Kazaniu na 200 metrów stylem grzbietowym. Na basenach sportowych ścigać się będą m.in Paweł Korzeniowski, Aleksandra Urbańczyk i Alicja Tchórz.

Poznaniacy powinni ściskać kciuki za Kacpra Majchrzaka, który ma duże szansę na start w mistrzostwach Europy. Kibice już ostrzą sobie zęby na pojedynek zawodnika Warty Poznań z Pawłem Korzeniowskim na 50 metrów stylem dowolnym. Tych dwóch godnych siebie rywali będzie chciał pogodzić Filip Wypych, który ma już na swoim koncie medale Mistrzostw Polski na tym dystansie.

Zawody potrwają 2 dni. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę rozpoczynają się o godzinie 9:30. Uroczyste otwarcie Grand Prix odbędzie się w sobotę o godzinie 16:45. Planowane zakończenie imprezy jest w niedzielę o godzinie 17:00. Wszystkich poznaniaków i nie tylko zapraszamy do kibicowania najlepszym polskim pływakom. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz