W ubiegły weekend odbyły się VI Mistrzostwa Polski Brazylijskiego Ju Jitsu w Luboniu. Triumfatorem i Mistrzem Polski został zawodnik Ankos MMA Mateusz Gamrot. 

W ubiegły weekend w Hali Widowiskowo – Sportowej w Luboniu odbyły się VI Mistrzostwa Polski No-Gi Jiu Jitsu, organizowane przez Stowarzyszenie Sportów i Sztuk Walki ALLIANCE. Zawodnicy walczyli w siedmiu kategoriach dzielonych na różnice wagowe i wiek. Walki, które odbywały się w kategoriach kobiety, adult oraz master były również podzielone na walki o pasy: białe, niebieskie i kolorowe wśród kobiet oraz białe, niebieskie, purpurowe, brązowe i czarne w zawodach adult oraz masters. W zawodach wzięło udział aż 1066 zawodników z różnych polskich klubów.

Purpurowy pas w kategorii 79,5 kg zawalczył w niedziele Mateusz Gamrot z Ankos MMA. Fanatycy sportów walki znają zawodnika głównie z walk toczonych podczas Konfrontacji Sztuk Walki, najpopularniejszej gali w naszym kraju. W kategorii seniorskiej purpury poza Gamrotem rywalizowało aż dwudziestu zawodników. Młody zawodnik z Poznania stoczył pięć siedmiominutowych pojedynków, a w finale pokonał reprezentującego Zenit BJJ/West Coast Team Adama Lewandowskiego. To już czwarty tytuł Mistrza Polski 25-letniego zapaśnika i zawodnika MMA.

Umiejętności, jakie Mateusz Gamrot zaprezentował podczas VI Mistrzostw Polski można zobaczyć w poniższym filmie, dzięki uprzejmości BJJ Fanatics:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz