AZS UAM Poznań pokonał AFC Piomarco Kościan 12:2 w meczu 14. kolejki Ekstraligi Futsalu Kobiet. Akademiczki pozostały po tym spotkaniu na czwartym miejscu w tabeli.

Kościan to zdecydowanie najsłabsza drużyna Ekstraligi. Przed spotkaniem z AZS UAM zawodniczki Piomarco przegrały wszystkie mecz, a ich bilas bramkowy wynosił 13:101. Natomiast poznanianki to jedna z najlepszych drużyn w Polsce. W pierwszej połowie kompletnie nie było widać tej różnicy. AZS UAM po pierwszej połowie prowadził tylko 2:1.

W drugiej części spotkania worek z bramkami się rozwiązał. Ostatecznie AZS UAM wygrał 12:2.

AZS UAM Poznań – AFC Piomarco Kościan 12:2 (2:1)

Bramki: Busza (trzy), Fronczak (dwie), Pawlik (dwie), Zielińska (dwie), Olszańska (dwie), Czech – Malinowska, Stasiak.

Skład UAM: Przybył, Krajewska, Rezler, Busza, Zielińska, Sypniewska, Jacewicz, Pawlik, Pawłowska, Fronczak, Czech, Olszańska, trener Wojciech Weiss.