Magda Linette - fot. facebook.com/KatowiceOpen

Magda Linette przegrała z Flavią Pennettą w I rundzie Rolanda Garrosa. Włoszka musiała się jednak mocno postarać, aby pokonać o wiele mniej utytułowaną od niej poznaniankę.

Pennetta zajmuje w rankingu WTA 28. miejsce. Natomiast Linette zamyka pierwszą setkę tej klasyfikacji. Tenisistka ze stolicy Wielkopolski nieudanie rozpoczęła pierwszy w swojej karierze mecz w drabince głównej turnieju wielkoszlemowego. Włoszka prowadziła już 4:0. 23-letnia w końcu jednak zaczęła stawiać większy opór rywalce. Linette wygrała trzy gemy z rzędu, ale ostatecznie przegrała pierwszego seta 3:6.

Początek drugiej partii należał do poznanianki, która wyszła na prowadzenie 3:1. Pennetta szybko ponownie przejęła inicjatywę na korcie, wygrywając cztery gemy z rzędu. Włoszka była tylko dwie piłki od wygrania meczu, kiedy to Linette przezwyciężyła kryzys. Dzięki dwóm przełamaniom Polka wygrała 7:5.

Niestety trzeci set kompletnie zdominowała Pennetta. Włoszka ostatecznie zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:1.