Poznań City Center AZS przegrał z MKK Siedlce 47:70 w pierwszym meczu finałowym I ligi. Akademiczki w sobotę znowu miały duże problemy ze skutecznością. Trafiły zaledwie 33 procent (15/46) rzutów z gry. Kolejne spotkanie 29 marca w Poznaniu.

Koszykarki PCC AZS przez pierwsze sześć minut meczu zdobyły tylko 2 punkty! Natomiast gospodynie „dziurawiły” kosz bez żadnych problemów i po pierwszej kwarcie prowadziły (21:7). W kolejnych częściach meczu poznanianki były w stanie zbliżyć się jedynie na jedenaście punktów różnicy. Stało się tak trzykrotnie.

Ostatni raz w czwartej minucie trzeciej kwarty. Po „trójce” Żanety Durak AZS przegrywał 28:39. Jednak szybka odpowiedź Marty Urbaniak, a następnie Magdy Bibrzyckiej zza linii 6,75 skutecznie wybiła akademiczkom myśl o zwycięstwie.

Podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego przegrały głównie przez słabą skuteczność (15/46 z gry, 5/20 za 3) i straty. Poznanianki popełniły ich aż 22. Z czego ponad połowę rozgrywające Kinga Woźniak (7) oraz Durak (5).

MKK zaprezentował się o wiele lepiej. Nawet przez moment nie było wątpliwości, która drużyna jest lepsza. Gospodynie trafiły 8/17 rzutów za 3, a z gry miały 45 procent skuteczności. Obie drużyny fatalnie wykonywały rzuty wolne. AZS wykorzystał 12 z 21 „osobistych”, a MKK 12 z 20.

Drugi mecz odbędzie się 29 marca w Poznaniu. MKK Siedlce może się wtedy cieszyć z awansu do Basket Ligi Kobiet. W przypadku wygranej PCC AZS odbędzie się trzecie rozstrzygające spotkanie.

MKK Siedlce – Poznań City Center AZS 70:47 (21:7, 15:14, 14:10, 20:16)

MKK: Marta Urbaniak 14, Elżbieta Mukosiej 15, Magda Bibrzycka 11, Agnieszka Krzywoń 9, Lidia Niedzielska 8, Agata Chaliburda 6, Katarzyna Salska 5, Marta Dobrowolska 2, Dominika Paczkowska, Dominika Prochenka.

PCC AZS: Żaneta Durak 11, Kinga Woźniak 11, Daria Marciniak 6, Magdalena Idziorek 5, Barbara Skowronek 5, Weronika Telenga 5, Magdalena Koperwas 2, Karolina Budeń, Elżbieta Giedrojć.

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): MKK – PCC AZS 1:0