Krzysztof Dobrowolski

Akademiczki zdecydowanie pokonały Aleksandrów Łódzki, jednak wynik meczu powinien być zdecydowanie wyższy.

Pierwsze akcje meczu i Enea, po rzutach Marciniak i Woźniak prowadzi 7:0. Po tym szybkim prowadzeniu poznanianek, mecz się wyrównał. Pierwsza kwarta 15:14 dla gospodyń.

Druga kwarta, bardzo ciekawa i wyrównana, jednak na trzy minuty przed końcem Wożniak za 3, Banach za 2, Budeń za 2, Marciniak za 2 oraz ponownie Banach za 2 i do przerwy 37:28 dla poznanianek.

Po przerwie, to festiwal rzutów za 3 Woźniak. Cztery rzuty za 3 i zrobiło się 49:28 dla akademiczek. Wiśniewska dokłada swoje dwa punkty, 51:28 dla Enea AZS. Cała kwarta to 21:8.

W ostatniej kwarcie w zespole gospodyń grają zmienniczki, Basket SMS odrabia starty, ale meczu nie są w stanie wygrać.

Po meczu, zawodniczki oraz działacze klubowi Enea AZS Poznań, odśpiewali 100 lat dla jubilata, trenera Krzysztofa Dobrowolskiego oraz ofiarowali wspaniały tort z dodatkową atrakcją.

Teraz przed Eneą  dwa wyjazdowe mecze, do Gorzowa oraz do Krakowa. 12 marca w Poznaniu akademiczki podejmować będą podejmować drużynę z Wodzisławia Śląskiego.

Enea AZS Poznań – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 67:54(15:14,22:14,21:8,9:18)

Enea – Woźniak 18, Marciniak 12, Banach 12, Nowicka 7,  Budeń 6, Kotula 4, Siwińska 2, Ziobro 2, Wiśniewska 2, Pietraszek 2, Szloser, Plucińska

Basket SMS – Telenga 14, Danych 13, Cenert 9, Karpiszuk 7, Maciejewska 7, Łapińska 2, Myślak 2,