Austriacki obrońca, Emir Dilaver związał się z Lechem Poznań czteroletnim kontraktem. 26-latek w minionym sezonie reprezentował barwy węgierskiego Ferencvarosu, z którym w środę zdobył zresztą krajowy puchar. Do Kolejorza przechodzi na zasadzie wolnego transferu.

Przez ostatnie trzy sezony Dilaver był zawodnikiem węgierskiego Ferencvarosu, w którym rozegrał 116 spotkań. 26-latek w tym czasie zdobył dwie bramki i zanotował trzynaście asyst. Na Węgrzech sięgnął po mistrzostwo kraju, a ostatnio, 31 maja triumfował już po raz trzeci w Pucharze Węgier.

– W każdym klubie, w którym jestem chcę sięgać po krajowe trofea. Mam już w swojej karierze parę tytułów: udało mi się trzykrotnie triumfować w Pucharze Węgier, a także zdobyć mistrzostwo Węgier i Austrii. Do Poznania również przyjeżdżam po zwycięstwa – mówi nowy obrońca Lecha, Emir Dilaver.

– Cieszę się, że przychodzę do Poznania, ponieważ dla mnie to kolejny krok w mojej karierze. Widziałem z trybun stadionu spotkanie Lecha z Lechią i było to dla mnie niesamowite przeżycie. Doping kibiców i atmosfera meczu zrobiły na mnie ogromne wrażenie, dlatego bardzo się cieszę, że podpisałem tutaj kontrakt – kończy nowy zawodnik Kolejorza.

Informacja lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments