Unia Swarzędz-Pogoń Łobżenica

Po dziewięciu zwycięstwach z rzędu podopiecznych Jakuba Ostrowskiego przyszła pora na porażkę. Unici przegrali z Pogonią Łobżenica 0:4.

W pierwszej odsłonie swarzędzanie stworzyli tylko dwie sytuacje. W jednej akcji Marek Gołembowski niecelnie uderzył głową w stronę bramki gości. Natomiast w drugiej sytuacji Marcin Nowicki z bliska strzelił w krótki róg bramki, ale golkiperowi Pogoni cudem udało się odbić futbolówkę.

Po zmianie stron było jeszcze gorzej niż w pierwszej połowie. W 52. minucie po nierozważnym rozegraniu piłki jeden z zawodników zespołu z Łobżenicy wybił ją w stronę bramki Andrzeja Budnika. Tam dopadł do niej Karol Jurek i pokonał bramkarza Unii. Trzy minuty później doszło do kolejnej kontry przyjezdnych. Budnik wybronił uderzenie jednego z futbolistów Pogoni, ale tuż po tym wydarzeniu Filip Baranowski sfaulował zawodnika gości i był rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Krzysztof Jagodziński.

Strata dwóch bramek nie zadziała motywująco na reprezentantów SKS-u. W 67. minucie po kolejnej kontrze Karol Jurek ponownie trafił do bramki gospodarzy. „Dumę Swarzędza” pogrążył ten sam piłkarz w 82. minucie. Wówczas Daniel Brylewski faulując jednego z piłkarzy Łobżenicy sprokurował drugi rzut karny w tym meczu. Jurek zamienił stały fragment gry na czwartą bramkę.

Unia Swarzędz – Pogoń Łobżenica 0:4 (0:0)

Bramki: Karol Jurek (52′, 67′, 82′ – z rzutu karnego), Krzysztof Jagodziński (55′ – z rzutu karnego).

Unia: Andrzej Budnik – Kamil Czaplicki, Jakub Dohnal, Patryk Pawłowski, Daniel Brylewski – Filip Baranowski (55′ Kamil Boruń), Marcin Nowicki, Patryk Piasek, Mateusz Świergiel, Dominik Nowacki – Marek Gołembowski.