Zwycięstwem Waterpolo Poznań, zakończył się rozegrany w ten weekend w Termach Maltańskich dwumecz z Legią Warszawa. Nasi piłkarze wodni zdobyli w nim pełną pulę 6 punktów i utrzymali pozycję wicelidera Ekstraklasy.

Waterpolistom Legii Warszawa po raz szósty nie udało się pokonać w Poznaniu drużyny gospodarzy. Nasi piłkarze wodni wygrali oba spotkania 7 kolejki Ekstraklasy i nie oddali stołecznym na własnym basenie ani jednego punktu. W tym sezonie mamy na koncie już 11 zwycięstw i tylko 3 porażki.

Początek sobotniego meczu należał do legionistów, którzy szybko objęli prowadzenie 1:3. Jednak na 4 sekundy przed końcem 1 kwarty naszej drużynie udało się doprowadzić do remisu 3:3. W kolejnych 16 minutach prym wiedli nasi waterpoliści, zdobywając aż 6 bramek. Graczom ze stolicy udało się w tym czasie pokonać bramkarza Pawła Handze jedynie dwa razy. Ostatnia kwarta należała do drużyny gości, ale całe spotkanie zakończyło się porażką Legii Warszawa 10:8. Najlepszymi waterpolistami meczu wybrano poznaniaka Bartłomieja Kowalewskiego oraz legionistę Kacpra Ślusarczyka.

Początek niedzielnego rewanżu to całkowita dominacja naszego zespołu. Już w 1 kwarcie objęliśmy prowadzenie 2:0. A w kolejnych minutach meczu tylko powiększaliśmy swoją przewagę nad Legią Warszawa, zwyciężając ostatecznie 8:4. Najlepszym graczem drugiego spotkania został ponownie Bartłomiej Kowalewski oraz bramkarz Legii Adam Oleksów.

8 kwietnia, pierwszy mecz 7 kolejki MPS: Waterpolo Poznań – Legia Warszawa   10:8 (3:3,4:2,2:0,1:3)

Paweł Handze i Łukasz Miałkowski – bramkarze, Rafał Bocheński, Tomasz Różycki (1 gol), Oskar Szymonik (1 gol), Bartłomiej Kowalewski (2 gole), Paweł Rękawek, Paweł Wielogórski (1 gol), Marcin Drula (1 gol), Jakub Goździak (1 gol), Igor Cagalinec (3 gole), Rafał Iwanowicz. Trener: Jacek Maciąg.

9 kwietnia, mecz rewanżowyWaterpolo Poznań – Legia Warszawa  8:4 (2:0,1:2,4:1,1:1)

Paweł Handze i Łukasz Miałkowski – bramkarze, Rafał Bocheński (1 gol), Tomasz Różycki (2 gole), Bartłomiej Kowalewski (2 gole), Paweł Rękawek, Paweł Wielogórski (1 gol), Marcin Drula, Jakub Goździak (1 gol), Igor Cagalinec (1 gol), Rafał Iwanowicz. Trener: Jacek Maciąg.

13-14 maja w Poznaniu, Waterpolo będą podejmować ŁSTW Ocmer Uniwersytet Łódzki.

Relacja Waterpolo Poznań/Aleksandra Gutkowska. Zdjęcia własne redakcji.