Na kolejkę przed końcem sezonu piłkarze wodni Waterpolo Poznań, zapewnili sobie kolejny tytuł wicemistrzowski.

Początek sobotniego meczu należał do łodzian, którzy w pierwszych 8 minutach objęli prowadzenie 1:2. Ten wynik zadecydował niestety o porażce Waterpolo, gdyż w trzech kolejnych kwartach zremisowali z liderem tabeli 2:2, 3:3 oraz 3:3. Najlepszymi waterpolistami spotkania wybrano poznaniaka Rafała Iwanowicza oraz bramkarza Łodzi Jana Szabłowskiego.

I chociaż szanse na złoty medal znacznie się oddaliły, zawodnicy  Waterpolo nie złożyli broni. Swoją coraz silniejszą pozycję w polskiej lidze potwierdzili w niedzielnym meczu rewanżowym. Pierwsze 3 niezwykle wyrównane kwarty przyniosły obu zespołom remis 10:10. W ostatnich 8 minutach swoją wysoką formę potwierdzili jednak poznaniacy, wygrywając ostatecznie cały mecz 14:12. Najlepszymi zawodnikami drugiego spotkania zostali Bartłomiej Kowalewski z Poznania oraz Piotr Michalski z Łodzi.

W ostatni weekend walczyliśmy z przyszłym mistrzem Polski jak równy z równym. Tak zaciętych i wyrównanych meczów waterpolo dawno nie było w Termach Maltańskich. W sobotę zabrakło nam większej skuteczności w ataku i odrobiny szczęścia. Za to niedzielne zwycięstwo umocniło naszą pozycję wicelidera tegorocznej Ekstraklasy. Jestem bardzo zadowolony z postawy całej naszej drużyny w bieżącym sezonie. Z roku na rok jesteśmy coraz silniejszym klubem w polskiej lidze. I to nie tylko w rozgrywkach seniorów. Nasi juniorzy także zaczynają odnosić pierwsze sukcesy, pokonując w turniejach młodzików dużo bardziej doświadczone drużyny. I chociaż w tym roku straciliśmy już praktycznie szanse na złoty medal, to dopiero początek, a nie koniec walki o Mistrzostwo Polski dla Poznania – mówi Tomasz Różycki.

Pierwszy, sobotni  mecz 9 kolejki MPS:      Waterpolo Poznań – ŁSTW Ocmer UŁ   9:10 (1:2,2:2,3:3,3:3)

Paweł Handze i Łukasz Miałkowski – bramkarze, Rafał Bocheński, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik (1 gol), Bartłomiej Kowalewski (2 gole), Eryk Kalinowski, Paweł Rękawek (1 gol), Paweł Wielogórski, Marcin Drula (1 gol), Jakub Goździak (1 gol), Igor Cagalinec (2 gole), Rafał Iwanowicz (1 gol). Trener: Jacek Maciąg

Mecz rewanżowy, niedziela:    Waterpolo Poznań – ŁSTW Ocmer UŁ  14:12 (3:3, 2:3, 5:4, 4:2)

Paweł Handze i Łukasz Miałkowski – bramkarze, Tomasz Różycki (4 gole), Oskar Szymonik (1 gol), Bartłomiej Kowalewski (5 goli), Eryk Kalinowski, Paweł Rękawek, Paweł Wielogórski (2 gole), Marcin Drula, Jakub Goździak (1 gol), Igor Cagalinec (1 gol), Rafał Iwanowicz. Trener: Jacek Maciąg

Ostatni w tym sezonie dwumecz Ekstraklasy Waterpolo Poznań  zagra na wyjeździe. 27 i 28 maja zmierzy się w Szczecinie z obecny mistrzem Polski, Arkonią Szczecin.