Warta Poznań / fot. Irek Pindral

Warta Poznań nadal niepokonana w meczach sparingowych. W sobotę „Zieloni” pokonali na boisku przy ulicy Gdańskiej wicelidera III ligi grupy dolnośląsko-lubuskiej KS Polkowice 4:0.

Poznaniacy w tym roku nie stracili jeszcze gola. We wcześniejszych meczach towarzyskich wygrali z Zawiszą Bydgoszcz 2:0 oraz Wartą Międzychód 5:0.

W sobotę podopieczni trenera Tomasza Bekasa ponownie pokazali się z dobrej strony. Wynik spotkania w 22. minucie otworzył Łukasz Białożyt. Gol ten rozbudził apetyty poznaniaków, ponieważ do przerwy trafili oni jeszcze dwukrotnie. Na 2:0 w 38. minucie podwyższył Łukasz Spławski. Natomiast trzy minuty później było już 3:0 po bramce zdobytej przez Krzysztofa Biegańskiego. Po przerwie na listę strzelców wpisał się Adrian Laskowski.

Niestety już w 15. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Filip Brzostowski. Na razie nie wiadomo, co się stało strzelcowi hat-tricka w poprzednim sparingu.

KP Polkowice był trzecim zespołem pokonanym przez Wartę Poznań tej zimy. Kolejnym rywalem poznaniaków będzie Legia II Warszawa. Mecz odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 12:00 w Grodzisku Wielkopolskim.

Warta Poznań – KP Polkowice 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Białożyt (22., asysta Spławski), 2:0 Spławski (38., asysta Ciarkowski), 3:0 Biegański (41.), 4:0 Laskowski (72., asysta Brylewski)

Warta I połowa: Mateusz Filipowiak – Tomasz Koziorowski, Artur Marciniak, Wojciech Onsorge, Jakub Solarek – Adrian Laskowski, Filip Brzostowski (15. Brylewski) – Krzysztof Biegański, Łukasz Białożyt, Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski

Warta II połowa: Jędrzej Dorynek – Tomasz Koziorowski, Artur Marciniak, Mateusz Wypych, Nikodem Fiedosewicz – Adrian Laskowski, Miłosz Brylewski – Krzysztof Biegański, Gracjan Goździk, Krystian Łukaszyk – Łukasz Spławski