Hala przy ulicy Newtona znów szczęśliwa dla Poznaniaków. W sobotnim spotkaniu 11. kolejki pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn WKS Grunwald Poznań pokonał WKS Śląsk Wrocław 28:17.

Początek nie zapowiadał jednak aż 11-bramkowego zwycięstwa podopiecznych trenera Rafała Walczaka. Do 16 minuty obie drużyny prowadziły wyrównaną walkę, której odzwierciedleniem był remis 4:4. Duży wpływ na tak niski wynik miały błędy, zarówno po stronie gospodarzy, jak i gości, tyle że ci drudzy wyeliminowali je jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Zaowocowało to prowadzeniem przyjezdnych 11:8 po 30 minutach rozgrywki.

Kolejne pół godziny gry przyniosło gruntowną przemianę oblicza szczypiornistów znad Warty. Między słupkami jak w transie grał Filip Tarko, który w obronie rzutów karnych miał 100-procentową skuteczność. Pomagała mu szczelna defensywa, a dzięki kontrom Michała Majewskiego wizja zwycięstwa Śląska Wrocław oddalała się z minuty na minutę. Kropkę nad i postawili rozgrywający, którzy  przesądzili o absolutnej dominacji gospodarzy.

– Zwycięstwo 11 bramkami to jest deklasacja rywali. Bardzo cieszymy się z tego wyniku i z naszej postawy podczas drugiej odsłony gry, bo to zwycięstwo nie było zwycięstwem „ledwo co”. Wygraliśmy ważniejszą połowę tego meczu i uważam, ze jesteśmy lepszym zespołem od Śląska. Przede wszystkim nie jesteśmy zespołem, który powinien z tej ligi spaść – komentuje szkoleniowiec WKS-u Rafał Walczak, który ponownie poczuł smak pierwszoligowego zwycięstwa w hali przy ulicy Newtona. Ostatni triumf poznaniaków w lidze miał miejsce również w stolicy Wielkopolski, 2 tygodnie temu z MKS-em Mazur Sierpc.

Domowe spotkania są zresztą póki co korzystniejsze dla Grunwaldu aniżeli wyjazdowe. 3 z 4 zwycięstw to zwycięstwa na własnym terenie – wspomniane już z MKS-em, sobotnie ze Śląskiem oraz z Sokołem Browar Kościerzyna w trzeciej kolejce. Tylko na inaugurację sezonu poznańska drużyna odniosła sukces w Żukowie z tamtejszym GKS-em. Szansa na poprawę tego niekorzystnego bilansu już w najbliższy weekend w Malborku przeciwko wiceliderowi grupy A I ligi piłki ręcznej, drużynie Pomezanii. Będzie to mecz 2. drużyny tabeli z drużyną 11.