Po ciężkim i zaciętym spotkaniu Chaos Poznań pokonał na wyjeździe Rugby Wrocław 10:7 w meczu II ligi. Było to pierwsze zwycięstwo poznaniaków w tym sezonie, a zarazem pierwsza wygrana na wyjeździe od reaktywacji Chaosu.

Remis z AZS Warszawa wywołał w szeregach drużyny sportową złość, która przełożyła się na ogromne zaangażowanie na treningach oraz wielką chęć zwycięstwa. Było to widać od pierwszych minut meczu. Poznańska piętnastka zdecydowanie zdominowała gospodarzy w młynie, co przełożyło się na obraz gry. Wynik otworzył w 21. minucie Jakub Frąszczak, skutecznie kopiąc rzut karny.

Rugbyści z Wrocławia odpowiedzieli dziesięć minut później za sprawą przyłożenia Pawła Dudy, po składnej akcji całego zespołu. Dwa punkty z podwyższenia dorzucił Gniazdowski i było 7:3. Po tych punktach Chaos zmusił rywali do gry w obronie. Zaowocowało to przyłożeniem Macieja Brodzika i skutecznym podwyższeniu Jakuba Frąszczaka, po którym Chaos prowadził 10:7.

Druga połowa była wyrównana i nie zabrakło w niej mocnej męskiej walki. Gospodarze byli bliscy wyrównania wyniku, jednak Gniazdowski niecelnie kopał na słupy. Licznie zgromadzona publiczność tego dnia nie obejrzała już więcej akcji punktowych i pierwsze zwycięstwo Chaosiaków stało się faktem.

O potencjale jaki jest w Chaosie Poznań świadczy fakt, że do Wrocławia wybrało się 30 zawodników gotowych stanąć do walki.

Rugby Wrocław – Chaos Poznań 7:10 (7:10)

Punkty: Wrocław – Duda 5 (P), Gniazdowski 2 (pd)

Chaos: Frąszczak 5 (K, pd), Brodzik 5 (P)

Rugby Wrocław: 1. Bartosz Wołczyk, 2. Michał Mucha, 3. Krzysztof Książek, 4. Marcin Majorczyk, 5. Marcin Stefański, 6. Sebastian Cekus, 7. Michał Szkutnik, 8. Łukasz Huzar, 9. Przemysław Dudek, 10. Jarosław Gniazdowski, 11. Nicholas Saunders, 12. Wojciech Wróblewski, 13. Paweł Duda, 14. Michał Piskozub, 15. Luis Ramos, 16. Allaf Tamir Dani, 17. Łukasz Wójtowicz, 18. Karol Sokołowski, 19. Mariusz Zemła, 20. Tomasz Knap, 21. Martin Grześlowski, 22. Piotr Bakuliński, 23. Kacper Parzyjagła.

Chaos Poznań: 1. Łukasz Wodziński, 2. Krzysztof Peda, 3. Dawid Woźniak, 4. Przemysław Przybyła, 5. Arkadiusz Białachowski, 6. Joachim Mydlak, 7. Piotr Minkin, 8. Maciej Brodzik, 9. Mateusz Płowens, 10. Jakub Frąszczak, 11. Maciej Kraliński, 12. Piotr Kaszkowiak, 13. Oskar Górski, 14. Grzegorz Perz, 15. Rafał Słomiński, 16. Jacek Biskupski, 17. Zbigniew Nowak, 18. Mateusz Komorniczak, 19. Łukasz Mądry, 20. Michał Piotrowicz, 21. Mateusz Sawicki, 22. Piotr Waliszewski, 23. Adam Tuliszka.

Tekst: Łukasz Mądry
Zdjęcia: Weronika Biskupska