Lech Poznań pokonał na wyjeździe Legię Warszawa 2:1 w pierwszym meczu grupy mistrzowskiej. Dzięki zwycięstwu Kolejorz awansował na pierwsze miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów była fatalna. Spotkanie mistrza z wicemistrzem Polski bardziej przypominało mecz klasy okręgowej niż polskiej ligi. Piłka toczyła się w bardzo wolnym tempie, a piłkarze snuli się po murawie. Totalna nuda. Jedyną wartą wspomnienia sytuacją jest niecelny strzał Kaspra Hämäläinena z 15. metrów. Fin został wystawiony w sobotę przez trenera Macieja Skorżę jako środkowy napastnik.

Druga połowa to zupełnie inne spotkanie. Zwłaszcza lechici po przerwie wyszli na boisko totalnie odmienieni. Dwie minuty po wznowieniu gry, Darko Jevtić po zamieszaniu w polu karnym Legii ładnym technicznym strzałem przy słupku pokonał Dusana Kuciaka.

Już chwilę później było 2:0 dla Kolejorza. Karol Linetty odebrał piłkę Ivicy Vrdoljakowi i pognał w stronę bramki Wojskowych. Pomocnik Lecha wykończył akcję precyzyjnym strzałem zza pola karnego. Mistrzowie Polski odpowiedzieli bardzo szybko. W 54. minucie Vrdoljak uderzeniem głową pokonał Jasmina Buricia. W tej sytuacji Serb był zupełnie niepilnowany.

Gospodarze z czasem zdobywali coraz większą przewagę, ale byli niezwykle bliscy straty kolejnego gola. Zaur Sadajew ku zaskoczeniu wszystkich podcinką przerzucił piłkę nad Kuciakiem. Jednak futbolówka odbiła się od słupka. Chwilę wcześniej Burić dobrze wybronił główkę Orlando Sa.

Legia miała dwie doskonałe sytuacje do wyrównania. Jednak najpierw fatalnie w sytuacji sam na sam przestrzelił Michał Kucharczyk, a w doliczonym czasie gry Guilherme z kilku metrów posłał piłkę nad poprzeczką. Lech Poznań dzięki zwycięstwu awansował na pozycję lidera T-Mobile Ekstraklsy i ma dwa punkty przewagi nad Legią.

Legia Warszawa – Lech Poznań 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Jevtić (47.), 0:2 Linetty (49.), 1:2 Vrdoljak (54 – głową.)

Legia: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski – Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec – Michał Żyro (77. Guilherme), Ondrej Duda, Michał Kucharczyk – Marek Saganowski (61. Orlando Sa).

Lech: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Barry Douglas (72. Zaur Sadajew) – Łukasz Trałka, Karol Linetty – Szymon Pawłowski, Darko Jevtić (88. Dariusz Formella), Dawid Kownacki (65. Tamas Kadar) – Kasper Hämäläinen.

Żółte kartki: Michał Kucharczyk, Inaki Astiz, Ondrej Duda – Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Zaur Sadajew, Karol Linetty.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).