AZS Politechnika Poznańska / fot. Irek Pindral

AZS Politechnika Poznańska w najbliższą niedzielę rozpocznie walkę o obronę mistrzostwa Polski w hokeju na trawie kobiet. – Naszym obowiązkiem jest pokazanie, że poprzedni sezon to nie był przypadek – mówi Bianca Strubbe.

20-letnia zawodniczka poprzednie rozgrywki o tytuł najlepszej drużyny w kraju miała bardzo udane. Została uhonorowana Złotą Laską dla najlepszej strzelczyni rozgrywek (18 bramek), którą ufundowała redakcja katowickiego sportu oraz Polski Związek Hokeja na Trawie.

Bianca Strubbe / fot. Irek Pindral
Bianca Strubbe / fot. Irek Pindral

Strubbe w przerwie letniej nie miała zbyt dużo czasu na odpoczynek. Reprezentacja Polski w dniach 30 sierpnia – 4 września brała udział w I Rundzie Ligi Światowej. Drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Rachwalskiego spisała się w Pradze bardzo dobrze.

Polki pokonały Turcję 4:0, Czechy 3:2 i Litwę 2:1 oraz przegrały z Ukrainkami 0:1. Ostatecznie zajęły drugie miejsce w turnieju, co dało im awans do II Rundy Ligi Światowej, która odbędzie się w Walencji w lutym przyszłego roku.

Ogromny wkład w ten sukces miały zawodniczki AZS Politechniki: Joanna Mika, Marta Kucharska, Oriana Walasek, Weronika Wojtaś, Magdalena Szczurek, Bianca Strubbe, Weronika Wessołowska, Daria Skoraszewska i Magdalena Zagajska. Również trener Rachwalski prowadzi poznańską drużynę.

Obowiązki kadrowe miały wpływ na przygotowania do startu w mistrzostwach Polski. – Z racji tego, że w reprezentacji Polski kobiet gra aż dziewięć zawodniczek z AZS Politechniki, treningi rozpoczęłyśmy z tygodniowym opóźnieniem, żeby móc zregenerować siły na zbliżający się sezon. Dlatego tez runda jesienna na trawie w tym sezonie będzie bardzo krótka i zagramy tylko trzy mecze – tłumaczy Strubbe.

AZS Politechnika 25 września zmierzy się z Brzezinami, następnie 9 października z Rogowem, a na koniec 23 października zagra z nową drużyną, czyli ZSMS Poznań. W poprzedniej kampanii poznanianki przegrały tylko dwa spotkania.

AZS Politechnika Poznańska / fot. Irek Pindral
AZS Politechnika Poznańska / fot. Irek Pindral

– Cel na nowy sezon? Oczywiście utrzymanie pozycji mistrza Polski! – zapowiada Strubbe. – Oczywiście gdzieś z tylu głowy wiemy, że nowa drużyna, która jest stworzona z młodego, ale bardzo ambitnego pokolenia, może pomieszać w tabeli. Jednak naszym jedynym obowiązkiem jest pokazanie, że poprzedni sezon to nie był przypadek i nie tracimy tempa oraz że jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce – podkreśla utalentowana hokeistka.

Na Strubbe czekają również występy w reprezentacji. – Jeszcze wspomnę o młodzieżowej kadrze kobiet do 21 lat, w której mam przyjemność być jako najstarszy rocznik (1996 – dop. red.). W 2017 roku mamy dwie kluczowe imprezy: pod koniec stycznia mistrzostwa Europy w hali w Wiedniu, gdzie bronimy wicemistrzostwa z Pragi z 2015 roku oraz mistrzostwa Europy grupy B na trawie w Pradze w lipcu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments