Po dwóch porażkach po 0:1 rezerwy Lech Poznań wygrały pierwszy mecz w III lidze w tym sezonie. Kolejorz pokonał na wyjeździe Unię Solec Kujawski 2:1.

Tym razem drużynę prowadził drugi trener Lecha II Marek Bajor, ponieważ pierwszy szkoleniowiec rezerw Patryk Kniat pełni tymczasowo obowiązki asystenta Krzysztofa Chrobaka w pierwszej drużynie.

Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze po bramce Damiana Mikołajczyka w 29. minucie. Druga część spotkania należała już do lechitów. W 59. minucie do remisu doprowadził Dawid Juchacz, a tuż przed końcem meczu Piotr Fontowicz zapewnił poznaniakom pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w III lidze.

– Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, z sytuacjami po obu stronach. W drugiej połowie byliśmy już zespołem lepszym, stwarzaliśmy sytuacje bramkowe i zasłużenie wygraliśmy. Cieszy zwycięstwo na wyjeździe, tym bardziej , że po przerwie musieliśmy gonić wynik – opisuje trener Bajor cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Unia Solec Kujawski – Lech II Poznań 1:2 (1:0)
1:0 – Damian Mikołajczyk (29.),
1:1 – Dawid Juchacz (59.),
1:2 – Piotr Fontowicz (86).

Lech II: Kamil Czapla – Maciej Orłowski, Wiktor Witt, Tomasz Dejewski, Grzegorz Rogala – Mariusz Woźniak, Piotr Rymar – Mateusz Klichowicz (73. Emil Szczupakowski), Jakub Serafin (89. Marcin Gawron), Dawid Juchacz (60. Piotr Fontowicz) – Piotr Kurbiel (80. Patryk Wolski)