fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak

Piłkarze Warty Poznań wygrali pierwszy mecz w rozgrywkach III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Zieloni pokonali na wyjeździe Tarnovię Tarnowo Podgórne 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Krystian Łukaszyk.

W pierwszym dwóch meczach Warta przegrała na wyjeździe ze Startem Warlubie 0:2 oraz zremisowała u siebie z Sokołem Kleczew 1:1. Po zwycięstwie nad Tarnovią piłkarze z Drogi Dębińskiej awansowali na 8. miejsce w tabeli III ligi.

– Oceniając dzisiejszy mecz z Tarnovią, muszę przyznać, że zespół Warty był o klasę lepszy od gospodarza. Prowadziliśmy grę przez pełne 90 minut, dlatego szkoda, że nasza wygrana była taka skromna – ocenia trener Warty Tomasz Bekas.

– Cieszę się, że wszyscy zawodnicy wykazali się dobrą postawą na boisku i że udało nam się zrealizować założone zadania taktyczne. Budujący jest również fakt, że bramkę w tym meczu zdobył kolejny młody zawodnik. Dodam jeszcze, że przy lepszej skuteczności Krystian miał szansę na strzelenie trzech goli. Fajnie, że udało nam się zdobyć trzy punkty, ale od jutra myślimy już o następnym meczu i następnym przeciwniku – podkreśla szkoleniowiec Zielonych.

W pierwszym dwóch meczach Warta przegrała na wyjeździe ze Startem Warlubie 0:2 oraz zremisowała u siebie z Sokołem Kleczew 1:1.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Warta Poznań 0:1 (0:0)
0:1 – Krystian Łukaszyk (70.)

Tarnovia: Jacek Brzuśkiewicz – Artur Dorna, Mateusz Kubicki, Maksymilian Jankowski, Kamil Maćkowiak, Maciej Scherfchen, Bartosz Dylewski (Kamil Bzdziel), Arkadiusz Trzciński, Mateusz Moroń, Artur Grządzielewski (Robert Bochiński), Karol Gregorek.

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak – Dawid Czerniejewicz, Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Krystian Łukaszyk, Filip Brzostowski, Alain Ngamayama, Artur Marciniak, Gracjan Goździk (60. Adrian Owczarek), Kacper Ciupa, Michał Ciarkowski.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz