W spotkaniu na szczycie Ekstraligi Futsalu kobiet brązowy medalista z ubiegłego sezonu AZS UAM Poznań przegrał u siebie z aktualnym mistrzem Polski AZS Uniwersytet Jagieloński Kraków 5:6.

Mecze pomiędzy tymi drużynami od zawsze są niezwykle interesujące. Nie inaczej było tym razem. Kibice nie narzekali na nudę, bo już po kwadransie gry byli świadkami aż sześciu bramek! Jako pierwsze strzelanie za sprawą Karoliny Gruszki rozpoczęły krakowianki. Chwilę później wyrównała Alicja Busza, a na 2:1 podwyższyła Marta Zielińska.

Obie drużyny nie zdążyło dobrze ochłonąć, a było już 2:2. Tym razem do siatki poznanianek piłkę wbiła Natalia Sitarz. Przyjezdne poszły za ciosem i po golu strzelonym przez Magdalenę Knysak wyszły na prowadzenie. Jednak przed końcem pierwszej połowy po Agnieszka Grzechowiak doprowadziła do kolejnego remisu.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Marta Zielińska w 60 sekund skompletowała hat-tricka, i wizja zwycięstwa AZS UAM wydawała się bardzo prawdopodobna, ale mistrzynie Polski w końcówce spotkania pokazały klasę. Po dwóch golach Magdaleny Gozdowskiej ponownie był remis. Natomiast w 38. minucie wynik meczu na 6:5 dla AZS UJ ustaliła Małgorzata Bartosiewicz.

W niedzielę po rocznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją do gry w drużynie Orzełków Weissa wróciła Karolina Grześkowiak. Mieliśmy jednak również złe informacje. Przed samym meczem drobnego urazu doznała główna bramkarka UAM Katarzyna Osiadło, który wykluczył ją z gry w tym spotkaniu. Jej zastępczyni Aleksandra Przybył zagrała dość przyzwoicie, jednak nie ustrzegła się błędów, głównie ze wznawianiem gry .

AZS UAM miał ogromną szansę na pokonanie AZS UJ Kraków. Niestety przegrał mecz, który powinien wygrać, lub w najgorszym przypadku zremisować

KU AZS UAM Poznań – AZS UJ Kraków 5:6