Zdecydowaną wygraną AZS AWF Volkswagen Poznań zakończył się sobotni derbowy pojedynek z drużyną MKS MOS Gniezno. Akademiczki odniosły przekonujące zwycięstwo 32:20 i w dalszym ciągu są wiceliderem tabeli.

– Przed meczem z Gnieznem miałyśmy małe obawy, co do jego rezultatu. W pierwszej rundzie ten zespół sprawił nam sporo problemów i był jednym z naszych groźniejszych przeciwników w lidze. Każdy pojedynek ma jednak swoją historię, a ten ostatni zakończył się bardzo szczęśliwie dla nas – komentuje Zuzanna Rychlewska, bramkarka AZS AWF. – Kolejny raz dobrze w naszej drużynie funkcjonowała gra w obronie, szczególnie w drugiej połowie. Dziewczyny nie pozwalały rywalkom na łatwe oddawanie rzutów, a to bardzo pomaga mi wykonywać swoją pracę w bramce – dodała zawodniczka.

Poznanianki, pomimo okazałego zwycięstwa, nie od razu wypracowały sobie bezpieczną przewagę. Ambitnie grający zespół z Gniezna od początku meczu skutecznie wykorzystywał swoją najgroźniejszą broń – szybkie kontrataki. W pierwszych trzydziestu minutach defensywa AZS AWF dała się także zaskoczyć kilkoma rzutami z drugiej linii i to sprawiło, że gospodynie schodziły do szatni z zaledwie trzy bramkowym prowadzeniem.

Prawdziwy nokaut przeciwniczek nastąpił zaraz po zmianie stron. Akademiczki błyskawicznie rzuciły rywalkom dziewięć bramek, tracąc w tym czasie zaledwie jedną i w 42. minucie meczu prowadziły już 24:13. Trener zespołu, Stanisław Igel, mógł już wtedy spokojnie obserwować poczynania swoich zawodniczek i wpuszczać na plac kolejne zmienniczki. Ostatecznie poznanianki zwyciężyły w derbach Wielkopolski 32:20.

AZS AWF Volkswagen Poznań: Rychlewska, Ławrecka – Matyja 7 (4/5), Łyszczyk 7, Wrona 5, Łakomy 4 (2/3), Szymańska 3, Sowa 3, Kirol 1, Ślęzak 1, Kłosowska 1, Zdanowska, Pakosz, Karasiewicz

MKS MOS Gniezno: Kobyłecka, Tarczyńska – Jerzakowska 4, Łęgowska 3, Wachowska 2 (0/1), Giszczyńska 2, Budzyńska 2, Tomaszewska K. 2, Dolata 2 (2/2), Dłutkowska 1, Łuczak 1, Chojnacka 1, Niedzielska, Stankiewicz (0/1), Trojanowska, Tomaszewska P.

źródło: azsawfpoznan.pl