Albert Millert na podium mistrzostw świata juniorów – fot. AZS Taekwondo Poznań

Albert Millert z OŚ AZS Poznań zdobył brązowy medal w kategorii -59 kg na 10. Mistrzostwach Świata Juniorów w Taekwondo Olimpijskim, które zakończyły się w środę w Tajpej na Tajwanie.

Millert w pierwszej walce pokonał Wietnamczyka Cong Dinh Nguyena 12:0. W ćwierćfinale 17-latek odprawił Słoweńca Maricia Motalana (4:0). W ćwierćfinale Polak wygrał z Ukraińcem Konstantinem Kostienewyczem 8:1. W półfinale minimalnie lepszy od Millerta (4:6) był reprezentant Tajlandii Nutthawee Klompong.

Złoto zdobył Koreańczyk Seok-Bae Kim, który pokonał w finale Klomponga 7:1. Obok Polaka na najniższym stopniu podium stanął także Irańczyk Reza Kolaei Jafarpourzarrin.

W środę blisko zdobycia medalu był również kolega Millerta z OŚ AZS Poznań Karol Robak. Niespełna 17-letni zawodnik w ćwierćfinale przegrał z późniejszym mistrza świata juniorów Brazylijczykiem Edivalem Pontesem 9:12 i został sklasyfikowany na 5. miejscu.