AZS UAM Poznań na turnieju futsalowym w Anglii

W miniony weekend futsalistki KU AZS UAM Poznań wzięły udział w bardzo mocno obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Futsalu Kobiet w Anglii. Podopieczne trenera Wojciecha Weissa zajęły w nim drugie miejsce.

W turnieju obok poznanianek zagrał mistrz Anglii Bristol City, dwa zespoły mistrza Holandii Hovocubo oraz czołowy zespół angielskiej Ekstraklasy Liverpool County FA Ladies Futsal Team.

AZS UAM zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Podopieczne trenera Weissa wygrały trzy mecze – z Liverpoolem 2:1, z Hovocubo „B” 4:0 i Bristol City 4:3, jedynie z zespołem Hovocubo „A” padł bezbramkowy remis. Te wyniki nie wystarczyły jednak do zwycięstwa w turnieju.

Poznanianki pierwsze miejsce z zespołem z Holandii przegrały tylko gorszym stosunkiem bramek. Trudno się jednak dziwić skoro pomiędzy dwoma zespołami Hovocubo padł wynik 15:2.

Drugie miejsce to jednak również powód do zadowolenia i dumy, czego nie ukrywał trener Weiss.Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i był bardzo wyrównany o czym świadczą wyniki i bardzo zacięte mecze. Ale nie mogło być inaczej skoro grały mistrz Holandii i Anglii. Turniej oceniam bardzo wysoko. Wygraliśmy trzy mecze i jeden zremisowaliśmy z mistrzem Holandii. Pozostał jednak mały niesmak gdyż o pierwszym miejscu decydowały bramki i tym przegraliśmy. Niestety dwa holenderskie zespoły grały ze sobą ostatni mecz, dogadały się co do wyniku i skończyło się 15:2… Drugie miejsce też bardzo dobre i jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich dziewczyn.  Bardzo pozytywny wyjazd pod każdym względem.

Poznanianki w grudniu czeka jeszcze jeden ligowy mecz, na wyjeździe z Vikingiem Aleksandrów Kujawski. Dotychczas AZS UAM rozegrał dwa spotkania, wygrał z MKS Kresowiak-Orion Siemiatycze 10:1 i przegrał z AZS AWF Warszawa 4:5. Jak początek sezonu ocenił trener? Ciężko jeszcze oceniać. Zagraliśmy dopiero dwa mecze. W każdym razie z obu meczy z gry jestem bardzo zadowolony. Wynik szczególnie w Warszawie mógł być lepszy, ale spokojnie sezon dopiero ruszył i jeszcze jest bardzo dużo gry.

Komplet wyników zespołu UAM na turnieju w Anglii:

AZS UAM – Liverpool County FA Ladies Futsal Team 2:1

Bramki: Ewa Weber, Agnieszka Grzechowiak

AZS UAM – Hovocubo „A” 0:0

AZS UAM – Hovocubo „B” 4:0

Bramki: Hanna Olszańska x3, Jagoda Weiss

AZS UAM – Bristol City 4:3

Bramki: Patrycja Zawłocka x2, Agnieszka Grzechowiak, Hanna Olszańska

Skład AZS UAM Poznań:

Emilia Krajewska – Patrycja Zawłocka, Agnieszka Grzechowiak, Paula Fronczak, Hanna Olszańska, Marta Kosiorek, Julita Szumińska, Nina Mijoć, Jagoda Weiss, Ewa Weber, Żaneta Pawlik, Chrysoula Kannalleopoulou,

Trener: Wojciech Weiss

źródło: futsalistki-uam.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments