AZS UAM Poznań - fot. Irek Pindral

Kolejnym zwycięstwem zakończyło się sobotnie spotkanie siatkarzy AZS UAM Poznań. Tym razem podopieczni trenera Damiana Lisieckiego pokonali na wyjeździe wicelidera II ligi LUKS Wilki Wilczyn.

Siatkarze AZS UAM Poznań nie zwalniają tempa! Po wygranej w Świnoujściu przyszła pora derby Wielkopolski z drużyną z Wilczyna.

Pierwszego seta przyjezdni rozpoczęli bardzo obiecująco. Już w początkowej fazie Akademicy wypracowali sobie pięciopunktową przewagę. Gospodarze szybko powrócili jednak na właściwe tory i odrobili wszystkie straty. Przy wyniku 12:12 goście zaczęli mieć problemy z wykończeniem akcji, co poskutkowało przegraniem pierwszej partii spotkania do 17.

Kolejne dwie partie spotkania rozpoczęły się podobnie, jak pierwsza wysokim prowadzeniem AZS UAM. Tym razem opanowanie i lepsze wykończenie pozwoliło na wygranie drugiego i trzeciego seta drużynie z Poznania do 18.

Kubeł zimnej wody wylany na wilczynian sprawił, że gospodarze zaczęli ostrą walkę o tie break. Poskutkowało to bardzo szarpaną grą przechylającą szalę zwycięstwa w czwartej partii na korzyść Wilków. Jednak dwa asy serwisowe i skuteczna gra wyblokiem pozwoliła poznaniakom wyrównać wynik seta na 22:22. Po zaciętej końcówce i przewadze na punkty (28:26) siatkarze Damiana Lisieckiego wrócili do siebie z kolejnym wyjazdowym zwycięstwem na koncie.

Spotkanie z LUKS Wilki Wilczyn to trzecia wygrana z rzędu AZS UAM Poznań, w tym druga na wyjeździe. Poznaniacy po kiepskim początku sezonu Akademicy pną się w górę tabeli, zajmując obecnie 4. miejsce. Kolejne spotkanie odbędzie się już 19 grudnia przy Zagajnikowej w hali UAM na Morasku.

LUKS Wilki Wilczyn – AZS UAM Poznań 1:3 (25;17, 18:25, 18:25, 26:28)

AZS: Kacper Jankowski, Bartosz Sobstyl, Przemysław Sas, Radosław Róg, Rafał Mucha (L), Marcin Szczechowicz, Miłosz Lipski, Damian Piórkowski, Rafał Stasiński, Damian Lisiecki, Kamil Radzikowski.