JTC MUKS Poznań - fot. facebook.com/muxpoznan
JTC MUKS Poznań – fot. facebook.com/muxpoznan

JTC MUKS Poznań pokonał na wyjeździe TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski 67:58 w meczu 5. kolejki I ligi kobiet. Koszykarki ze stolicy Wielkopolski zapewniły sobie zwycięstwo dzięki zrywowi w czwartej kwarcie.

Podopieczne trenerki Iwony Jabłońskiej udanie rozpoczęły niedzielne spotkanie. Po trzech minutach gry prowadziły 11:2 i wydawało się, że z każdą minutą będą powiększały swoją przewagę. Nic z tego. Ostrowianki szybko opanowały sytuację na parkiecie. Już po chwili przegrywały zaledwie dwoma punktami 13:15, a następnie wykorzystały niemal czterominutową niemoc rzutową poznanianek, i pierwszą kwartę zakończyły prowadzeniem 19:17.

W drugiej części meczu trwała wyrównana walko do stanu po 21. Od tego momentu JTC MUKS znowu zaliczył przestój, który wykorzystała Ostrovia. Miejscowe zawodniczki „odjechały” swoim rywalkom na 30:21, a po 20 minutach gry było 39:32 dla nich.

Po przerwie sytuacja na parkiecie kompletnie się odmieniła. JTC MUKS powoli odrabiał straty i pod koniec trzeciej kwarty odzyskał prowadzenie (46:45). Na początku ostatniej części spotkania wydawało się, że Ostrovia opanowała kryzys. Jednak najgorsze miało dopiero nadejść. Gospodynie ponownie odzyskały przewagę (50:46), po czym ich gra kompletnie się rozsypała.

Poznanianki po serii 14:0 praktycznie zapewniły zwycięstwo, którego nie oddały przez cztery ostatnie minuty spotkania. Dzięki zwycięstwu JTC MUKS awansował na pierwsze miejsce w tabeli I ligi.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – JTC MUKS Poznań (19:17, 20:15, 6:14, 13:21)

Ostrovia: Magdalena Parysek 17, Karolina Kaczmarek 16, Edyta Mielczarek 9, Milena Krzyżaniak, 6, Marta Mistygacz 6, Paulina Rozwadowska 4, Sandra Nowicka 0.

JTC MUKS: Magdalena Idziorek 20, Anita Szemraj 12, Barbara Skowronek 12, Aleksandra Dziwińska 10, Patrycja Klatt 9, Karolina Olszewska 2, Sylwia Siemienas 2, Julia Tyszkiewicz 0, Anita Plucińska 0, Klaudia Gertchen 0, Zuzanna Puc 0.