AZS UAM Poznań - fot. Irek Pindral

Siatkarze AZS UAM Poznań zapraszają na Siatkarski Memoriał im. Tomasza Zajączkowskiego i Wojciecha Małki, który odbędzie się w środę 30 grudnia. To już piąta edycja tego wydarzenia ku pamięci trenera siatkówki w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM, gdzie trenują na co dzień podopieczni Damiana Lisieckiego oraz zmarłego pięć lat temu zawodnika zespołu z Poznania. 

Już w tę środę kibice AZS UAM Poznań mogą po raz ostatni w starym roku pokibicować zawodnikom na trybunach hali przy ul. Zagajnikowej. Siatkarze z Poznania w czterech meczach zmierzą się z drużynami Wilków Wilczyn, Olimpii Sulęcin, Sobieskich Żagań oraz drużyną Tomka i Wojtka, w składzie której zagra trener AZS-u Damian Lisiecki i jego przyjaciele.

Trener Tomasz Zajączkowski był wieloletnim pracownikiem SWFiS UAM oraz trenerem sekcji piłki siatkowej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jako człowiek i trener był oddany bezgranicznie swojej pracy i pasji, jaką była siatkówka. Wojciech Małka był zawodnikiem AZS UAM Poznań, którego sportową karierę przerwała choroba. W styczniu 2010 roku siatkarz musiał zrezygnować z czynnego uprawiania sportu i rozpoczął tułaczkę po szpitalach. Zmarł w listopadzie tego samego roku.

Pierwszy mecz V. Memoriału rozpocznie się o godzinie 10. Rozegrają go gospodarze z drużyną Wilki Wilczyn. Wydarzenie zaplanowano do godziny 18.

źródło: facebook.com/azsuampoznan
źródło: facebook.com/azsuampoznan
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments