WKS Grunwald Poznań/ fot. Elżbieta Skowron

W 9. kolejce II Ligi mężczyzn WKS Grunwald Poznań wygrał spotkanie z MKS Żagiew Dzierżoniów 27:23. Zwycięstwo pozwoliło „Wojskowym” objąć fotel lidera w tabeli.

Sobotni mecz śmiało można nazwać meczem jesieni. Naprzeciw siebie stanęły dwa niepokonane jak do tej pory zespoły z aspiracjami na awans do I ligi. Wysokie wygrane obu ekip w poprzedniej kolejce zwiastowały zacięte spotkanie o fotel lidera.

Już od pierwszych punktów wiadomym było, że mecz nie będzie należał do łatwych ani dla gości, ani dla gospodarzy. Wynik spotkania otworzył Krzysztof Martyński, a chwilę później po wykorzystanym rzucie karnym przez gości mieliśmy remis. Mecz był bardzo wyrównany i toczył się w zasadzie „bramka za bramkę”. Żadna ze stron nie potrafiła wyjść na wyższe prowadzenie. W 21. minucie spotkania trener gospodarzy poprosił o czas dla swojego zespołu i najwyraźniej wskazówki przyniosły oczekiwany rezultat, bo ze stanu 8:9 dla Żagwi, Wojskowi wyszli na prowadzenie 12:9. Na przerwę Poznaniacy schodzili z zaliczką dwóch bramek i wykonaną połową planu.

Druga połowa miała podobny przebieg jak pierwsza część spotkania. Zawodnicy Żagwi starali się odrobić straty ale Wojskowi utrzymywali 1-2 bramkowe prowadzenie. Kluczowe dla losów rywalizacji akcje miały miejsce między 50 a 52 minutą kiedy to podopieczni Rafała Walczaka rzucili trzy kolejne bramki i wyszli na prowadzenie 24:20.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 27:23 dla gospodarzy i to właśnie poznaniacy zostali nowymi liderami. Na pochwałę zasłużył cały zespół Grunwaldu za determinację i wole walki. Bardzo dobre zawody rozegrali bramkarze Filip Tarko i Patryk Kulczyński oraz najskuteczniejsi w zespole Michał Majewski, Krzysztof Martyński oraz Robert Fogler.

WKS w tym sezonie nie przegrał jeszcze ani jednego meczu, a dla Dzierżoniowa była to pierwsza porażka. O utrzymanie się w fotelu lidera podopieczni Rafała Walczaka powalczą na wyjeździe, w meczu przeciwko Sparcie Oborniki.

autor relacji: Patryk Kulczyński

WKS Grunwald Poznań – MKS Żagiew Dzierżoniów 27:23 (13:11)

WKS Grunwald: Patryk Kulczyński, Filip Tarko – Łukasz Krakowiak 1, Krzysztof Martyński 7, Krzysztof Westwal 3, Mateusz Lubiewski 1, Robert Fogler 5, Łukasz Karbowski, Łukasz Krakowiak 1, Patryk Piechowiak, Piotr Nowicki, Łukasz Kolgiat, Arkadiusz Guraj 3, Hubert Zdunek, Michał Majewski 7, Tomasz Draszkiewicz

Kary: 18 minut (Kolgiat, Karbowski – po 2 minuty, Fogler, Lubiewski – po 4 minuty, Nowicki – 6 minut)

MKS Żagiew: Edward Madaliński, Maksymilian Madaliński – Andrzej Brygier 6, Jakub Adamek 4, Mateusz Matlęga 3, Łukasz Chorążyczewski 3, Dawid Dawydzik 2, Bartosz Galik 2, Grzegorz Dziewic 2, Damian Kalinowski 1, Piotr Piróg, Dawid Platt, Maciej Seroczyński, Rafał Grzelczak, Mateusz Błażkiewicz

Kary: 8 minut (Galik, Matlęga, Kalinowski, Dawydzik – po 2 minuty)