Grunwald Poznań - Lider Swarzędz 25:24 / fot. Irek Pindral

Po sobotniej wygranej w wyjazdowym meczu z MKS Żagiew Dzierżoniów szczypiorniści WKS Grunwald Poznań są już pewni awansu do I ligi.

Na przewagę jednej z drużyn w pierwszej połowie spotkania kibice zgromadzeni na trybunach Hali Sportowej przy ulicy Strumykowej musieli poczekać niemalże do ostatniego gwizdka. Walka do dwudziestej piątej minuty toczyła się bramka za bramkę, jak przystało na pojedynek lidera z drugą drużyną w tabeli. Dopiero na pięć minut przed końcowym gwizdkiem przyjezdni zaczęli odskakiwać miejscowym i do szatni WKS Grunwald schodził z czterobramkową przewagą.

Początek drugiej połowy toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy rozpoczęli odrabianie strat do podopiecznych trenera Rafała Walczaka. Po ośmiu minutach zmniejszyli stratę do rywala na dwa punkty, jednak w tym momencie to lider rzucił się do ataku. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem WKS Grunwald miał już na swoim koncie aż sześć bramek więcej. Tak wysokiej przewagi zawodnikom z Dzierżoniowa nie udało się już odrobić i przed własną publicznością ulegli przyjezdnym 18:24.

Po zwycięstwie w wyjazdowym spotkaniu szczypiorniści z Poznania zapewnili sobie awans do I ligi z pierwszego miejsca w tabeli. Żagiew nie jest już w stanie ich dogonić. Zawodnikom Grunwaldu zostały jeszcze dwa mecze do rozegrania. Pierwsze z nich już 16.04 u siebie ze Spartą Oborniki.

MKS Żagiew Dzierżoniów – WKS Grunwald Poznań 18:24 (7:11)

WKS: Łukasz Wachowiak 7, Krzysztof Machniewicz 1, Krzysztof Westwal, Robert Fogler 2, Michał Majewski 1, Mateusz Lubiewski 1, Krzysztof Martyński 5, Patryk Kulczyński, Arkadiusz Guraj 5, Patryk Piechowiak, Łukasz Karbowski 1, Piotr Nowicki, Aleksander Pawłowski, Hubert Zdunek, Filip Tarko, Szymon Sobański 1

Kary: 10 min. (Machniewicz, Karbowski po 2 min; Nowicki 6 min.)

Trener: Rafał Walczak