WKS Grunwald Poznań przegrał z KPR Wolsztyniak Wolsztyn 25:35. W sobotę w ostatnim meczu fazy zasadniczej Wojskowi zmierzą się z AZS UW Warszawa. Stawką tego spotkania będzie prawo gry  w barażach o pozostanie w I lidze w sezonie 2014/2015.

– W sobotę wystąpiliśmy w mocno osłabionym składzie. Bez chorych lub kontuzjowanych: Roberta Foglera, Krzysztofa Martyńskiego, Arkadiusza Guraja i Filipa Kurka – informuje na wks-grunwald.poznan.pl kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.

Wyrównana gra toczyła się do 10. minuty spotkania. Od tego momentu na parkiecie dominowali gospodarze, którzy prowadzili do przerwy 17:12. W drugiej połowie Wolsztyniak kontrolował wydarzenia na boisku i w pełni zasłużenie wygrał derby wielkopolski 35:25.

KPR Wolsztyniak Wolsztyn – WKS Grunwald Poznań 35:25 (17:12)

WKS Grunwald: Kulczyński, Pietrowski, Peda – Staniek 9, Przybylski 9, Koligat 1, Westwal 1, Nieradko 1, Walczak 4, Draszkiewicz, Meissner.

źródło: wks-grunwald.poznan.pl