fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak

– W przyszłym sezonie Warta Poznań będzie starała się utrzymać w III lidze – zapowiada prezes klubu Izabella Łukomska – Pyżalska. – Warta to nadal ważna część sportowego Poznania – dodaj II trener Artur Marciniak.

Na czwartkowej konferencji prasowej Izabella Łukomska – Pyżalska powstrzymywała się od składania bardzo optymistycznych obietnic, tak jak wtedy, kiedy obejmowała klub z Drogi Dębińskiej.

– Chcieliśmy, by licencję dostała Warta Poznań SA, bo nie chcieliśmy spłacać długów, które powstały poza sportową częścią Warty. Mieliśmy informację, że uda nam się otrzymać licencję na osobny podmiot.  Tymczasem komisja licencyjna WZPN, wydała negatywną decyzję dotyczącą spółki. W tej sytuacji jedyne co mi zostało to spłata ćwierć miliona długu – tłumaczy prezes – W Polsce większość klubów ma długi, a PZPN i lokalne związki rozdają licencje według różnych kryteriów – dodaje.

Wartę Poznań czekają najwyraźniej lata chude, ponieważ pani Prezes stwierdziła – Podejście WZPN i Poznania jest tak zniechęcające, że nie mam zamiaru wkładać w klub więcej środków. Planujemy wybudować boisko ze sztuczną trawą, które zmniejszy koszty za wynajem hal zimą. Potem zadaszymy trybuny i wybudujemy nowy budynek klubowy – zapewnia Łukomska – Pyżalska

źródło: poznan.sport.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments