Warta Poznań zremisowała z Sokołem Kleczew 1:1 w pierwszym meczu przed własną publicznością. Bramkę dla Zielonych zdobył Kacper Ciupa.

Warciarze od samego początku przejęli inicjatywę, jakby wiedzieli, że w tym meczu należy im się zwycięstwo. „Zieloni” atakowali i już w 9. minucie sędzia Tomasz Nowicki podyktował rzut karny po odbiciu piłki ręką przez zawodnika Sokoła. Drużyna z Poznania nie wykorzystała okazji na szybkie objęcie prowadzenia, bowiem bramkarz gości Bartosz Pawłowski obronił strzał Michała Ciarkowskiego z jedenastu metrów.

Piłkarze prowadzeni przez Tomasza Bekasa utrzymywali się przy piłce, ale można było odnieść wrażenie, że robią to tylko po to, aby futbolówka nie znalazła się w posiadaniu drużyny gości. Żaden z zespołów nie stworzył sobie dogodnej okazji na strzelenie bramki, aż do 31. minuty. Wtedy bramkę głową, po rzucie rożnym dla Sokoła Kleczew, strzelił Mikołaj Pingot. Do przerwy 0:1.

W drugiej części spotkania znów zaatakowali Warciarze i w 58. minucie udało im się doprowadzić do wyrównania. Najpierw zablokowany strzał z rzutu wolnego Ciarkowskiego, później zamieszanie w polu karnym, piłka spadła pod nogi Kacpra Ciupy, a ten mocnym strzałem skierował ją do bramki.

Od tego momentu zaczął się mecz, oba zespoły na zmianę przeprowadzały akcje. Najlepszą sytuację zmarnował Alain Ngamayama, który huknął w poprzeczkę. W końcówce remis dla Warty Poznań uratował bramkarz Mateusz Filipowiak, który miał trzy fenomenalne robinsonady. Podział punktów jak najbardziej zasłużony.

Warta Poznań – Sokół Kleczew 1:1 (0:1)
0:1 – Mikołaj Pingot (31.),
1:1 – Kacper Ciupa (58.).

Warta: Mateusz Filipowiak – Dawid Czerniejewicz, Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Filip Brzostowski (59. Gracjan Goździk)- Łukasz Spławski (82. Adrian Owczarek), Alain Ngamayama, Artur Marciniak, Dominik Drzewiecki (73. Mateusz Górny) – Kacper Ciupa (84. Tomasz Koziorowski), Michał Ciarkowski

Sokół: Bartosz Pawłowski – Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Robert Jędras, Mateusz Goiński – Arkadiusz Bajerski (76. Wiktor Patrzykąt), Tomasz Kowalczuk, Bartosz Modelski( 90. Bartosz Maślak), Jakub Dębowski – Krystian Sobieraj (59. Bartosz Domaniecki), Łukasz Urban (74. Łukasz Cichos)

Sędzia: Tomasz Nowicki