W sobotnim meczu na stadionie przy Drodze Dębińskiej Warta Poznań przegrała z Legionovią Legionowo 0:2. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa rozegrali jedno z najsłabszych spotkań w tym sezonie, na boisku prezentując się wyraźnie gorzej od swoich rywali.

Od początku spotkania inicjatywa należała do gości z Legionowa. W 6. minucie niepilnowany w polu karnym gospodarzy Michał Płonka był bliski zdobycia gola, jednak piłka po jego uderzeniu poszybowała tuż nad poprzeczką. Siedemnaście minut później podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka wypracowali sobie kolejną dogodną okazję. Daniel Kutarba zagrał piłkę do Marcina Wodeckiego, ten oddał strzał z ostrego kąta na bramkę Warty, ale Tomasz Laskowski pewnie obronił jego uderzenie.

W pierwszej połowie Zieloni mieli wyraźne problemy z rozgrywaniem piłki, przez co wypracowali sobie bardzo niewiele okazji. W tej części spotkania wyraźną przewagę mieli goście z Mazowsza. W 40. minucie ich starania przyniosły skutek w postaci bramki otwierającej wynik. Po rzucie rożnym piłkę w polu karnym przejął Wodecki i strzałem z ostrego kąta w długi róg bramki wyprowadził Legionovię na prowadzenie.

W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił. Co prawda piłkarze Dumy Wildy nieco częściej utrzymywali się przy piłce, jednak nadal mieli problemy z przebiciem się przez linię środkową legionowian. W 54. minucie Warta stworzyła sobie jedną z nielicznych w tym meczu dogodnych okazji. Michał Cywiński oddał groźny strzał z narożnika pola karnego, ale piłka minimalnie minęła bramkę gości.

W 66. minucie podopieczni trenera Wieczorka podwyższyli prowadzenie. W polu karnym gospodarzy wytworzyło się spore zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Wodecki. Zawodnik gości oddał atomowy strzał z kilku metrów, zdobywając tym samym swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.

Warciarze mieli jeszcze jedną okazję, by zmniejszyć rozmiary porażki. W 79. minucie Michał Ciarkowski oddał strzał z osiemnastu metrów, jednak dobrze ustawiony był golkiper gości, który bez problemu złapał piłkę.

Ostatecznie wynik spotkania nie uległ jednak zmianie. Piłkarze Legionovii byli tego dnia lepsi niemal w każdym aspekcie gry od zawodników Warty i zasłużenie wywieźli z Poznania komplet punktów. Z kolei Zieloni rozegrali jeden z najsłabszych meczów w sezonie.

Warta Poznań – Legionovia Legionowo 0:2 (0:1)

Bramki: Marcin Wodecki (40. i 66.).

Warta: Tomasz Laskowski – Franciszek Siwek, Tomasz Dejewski, Nikodem Fiedosewicz (78. Łukasz Spławski) – Krzysztof Biegański, Michał Cywiński (69. Gracjan Goździk), Filip Brzostowski, Łukasz Białożyt (83. Adrian Szynka), Dominik Chromiński – Michał Ciarkowski, Jan Paczyński (60. Miłosz Brylewski).

Legionovia: Sebastian Madejski – Mikołaj Grzelak (81. Maciej Goliński), Marek Krotofil, Aleksandar Bajat, Daniel Kutarba – Paweł Garyga (85. Arkadiusz Madeński), Patryk Koziara, Sebastian Milewski, Michał Płonka, Marcin Wodecki (68. Arkadiusz Ciach) – Krystian Wójcik (74. Wojciech Kalinowski).

Żółte kartki: Tomasz Dejewski – Paweł Garyga.