Warta Poznań

Poznańska Warta wciąż zajmuje fotel lidera III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej i jest coraz bliżej baraży do II ligi. Tym razem Zieloni pewnie pokonali na wyjeździe Unię Swarzędz 3:1 i uciekają wiceliderowi – Sokołowi Kleczew.

Zwycięska seria podopiecznych Tomasza Bekasa trwa. Tym razem na boisku w Swarzędzu poznaniacy od początku przeważali, lecz bramka padła dopiero po półgodzinie gry, kiedy to rzut karny pewnie wykorzystał Wojciech Onsorge. Dwie minuty później było już 0:2. Michał Ciarkowski z lewego skrzydła wszedł dryblingiem w pole karne i wpakował futbolówkę do siatki. Pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem gości.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania wydawało się, że znamy już zwycięzcę tego spotkania, albowiem po rzucie rożnym strzałem głową popisał się Adrian Czerniejewicz. Jednak 60 sekund później honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Świergiel. Wynik spotkania już się nie zmienił, Warta wygrała 3:1.

Unia Swarzędz – Warta Poznań 1:3 (0:2)

Bramki: Mateusz Świergiel (56.) – Wojciech Onsorge (30.), Michał Ciarkowski (32.), Dawid Czerniejewicz (55.)

Unia: Paweł Beser – Paweł Noga, Mykyta Ploskonos, Marek Gołembowski, Michał Stawiński (46. Marcin Jędrzejczak) – Filip Soboń (90. Jakub Czapliński), Wojciech Antczak, Adam Gajda – Mateusz Świergiel (75. Paweł Koralewski), Krystian Antczak, Marcin Wasielewski (90. Maciej Skrzypczak)

Warta: Bartosz Pawłowski – Franciszek Siwek, Wojciech Onsorge, Alain Ngamayama, Dawid Czerniejewicz – Adrian Laskowski, Artur Marciniak – Filip Brzostowski (71. Gracjan Goździk), Michał Ciarkowski, Krystian Łukaszyk (81. Tomasz Koziorowski) – Łukasz Spławski (90. Dariusz Wróblewski).