Warta Poznań - fot. Irek Pindral

W dziewiątym meczu kontrolnym i pierwszy na boisku naturalnym „Duma Wildy” uległa Chrobremu Głogów. Warta Poznań przegrała w Głogowie z miejscowymi 0:1.

Pierwsza połowa spotkania wyglądała podobnie jak ostatni sparing „Zielonych”. Czyli zarówno głogowianie jak i podopieczni Tomasza Bekasa wymieniali się nawzajem ciosami. Jednak żaden z nich nie był na tyle mocny i celny, by zakończył się bramką.

W drugiej części spotkania piłkarze Warty znów zagrali gorzej od przeciwnika. Tym razem nieznacznie, bo stracili tylko jednego gola i to dopiero w 87. minucie (autorem trafienia był Maciej Górski), ale znowu o końcowym wyniku zadecydowała tylko druga połowa. Warto zaznaczyć, że w 64. minucie Michał Ilków-Gołąb dostał od sędziego czerwoną kartkę za brutalny faul, ale Chrobry grał w komplecie, gdyż za wykluczonego zawodnika wszedł inny piłkarz z Głogowa.

Chrobry Głogów – Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Górski (87.)

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak – Tomas Koziorowski, Bartosz Kieliba, Alain Ngamayama (46. Nikodem Fiedosewicz), Artur Marciniak – Adrian Laskowski, Filip Brzostowski – Krzysztof Biegański (80. Krystian Łukaszyk), Łukasz Białożyt (85. Mateusz Wypych), Michał Ciarkowski (46. Dominik Chromiński) – Łukasz Spławski (70. Miłosz Brylewski)

Czerwona kartka: Michał Ilków-Gołąb (64. – brutalny faul)