logo-2lhnlPrzed nami ostatni akcent bardzo udanego, drugiego sezonu 2LHNL, w którym uczestniczyło czternaście drużyn. W sobotę w wielkim finale II ligi hokeja na lodzie zmierzą się Poznańskie Towarzystwo Hokejowe, najlepszy zespół grupy Zachodniej, i KKH Kaszowski Krynica-Zdrój, najlepsza drużyna grupy Wschodniej. Spotkanie na poznańskiej „Chwiałce” zapowiada się arcyciekawie.

Drużyna z Poznania wygrała wszystkie dziewięć spotkań sezonu regularnego. W finale play-off pewnie pokonała WTH Wrocław aż 9:1. Motorem napędowym zespołu są przede wszystkim dwaj Polacy, którzy uczyli się gry w hokeja za wielką wodą, czyli Łukasz Steciuk (Kanada) oraz Mark Dziuba (USA). Wiele bramek zdobywa także duet szwedzkich studentów Jesper Aasa – Markus Kronblad oraz Paweł Mateja, który w sezonie regularnym zgromadził aż 34 punkty za 21 goli i 13 asyst.

Rywal zespołu z Wielkopolski – KKH Kaszowski Krynica-Zdrój zdominował rozgrywki grupy Wschodniej. W sezonie regularnym kryniczanie odnieśli komplet dwunastu zwycięstw, a w finale play-off pokonali UKH Cheeloo Dębica 6:1. Drużynę stworzyła grupa pasjonatów, która chciała podtrzymać tradycje seniorskiego hokeja pod Górą Parkową. W zespole występują m.in. zawodnicy dobrze znani kibicom Polskiej Ligi Hokejowej: Robert Brocławik, Adrian Chabior, Piotr Pach czy bracia Mateusz i Damian Dubelowie. Starszy z braci (Mateusz) był najskuteczniejszym graczem sezonu regularnego z 50 punktami na koncie (17 goli + 33 asysty).

Wielki finał 2LHNL sędziować będą arbitrzy Polskiej Ligi Hokejowej: Grzegorz Dzięciołowski i Patryk Kasprzyk, a pomagać im będą sędziowie z Poznania: Sławomir Kaczmarek i Jarosław Cebulski. Zapraszamy na „Chwiałkę”. Początek meczu w sobotę o 17:00.

źródło: pzhl.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments