warta-poznanDepartament Rozgrywek Krajowych PZPN odwołał zaplanowany na sobotę mecz ligowy pomiędzy Wartą Poznań a ŁKS Łódź. W tej sytuacji Zieloni zmierzą się w ten sam dzień w sparingu z SMS Łódź.

Komisja Dyscyplinarna PZPN 28 lutego zawiesiła licencję łódzkiemu klubowi na występy w pierwszej lidze. Powodem były długi wobec pięciu byłych piłkarzy: Roberta Sieranta, Cezarego Stefańczyka, Tomasza Nowaka, Damiana Seweryna i Seweryna Gancarczyka. Kilka dni po ogłoszeniu decyzji przedstawiciele ŁKS-u złożyli odwołanie. Na środowym posiedzeniu Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN utrzymała jednak karę.

– Przedstawiciele ŁKS-u powiedzieli nam, że są na krawędzi życia i śmierci. Poprosili o to, abyśmy ich nie karali. Pewnie, że szkoda klubu z takimi tradycjami, ale musimy przestrzegać prawa i nie mogliśmy tego zrobić. Klubowi nie przysługuje już żadne odwołanie. Jedynym ratunkiem jest uregulowanie lub unormowanie zaległości finansowych wobec zawodników – dodał Głowacki.

Następstwem tych decyzji jest odwołanie sobotniego meczu Warta Poznań – ŁKS. Zieloni wybiegną jednak na boisko. O godzinie 15.00 zmierzą się przy Drodze Dębińskiej z SMS Łódź.

Komunikat PZPN:

W związku z orzeczeniem przez Komisję Dyscyplinarną PZPN kary dyscyplinarnej zawieszenia licencji klubu ŁKS S.A., uprawniającej do udziału w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi w sezonie 2012/2013 oraz oddaleniem odwołania klubu przez Najwyższą Komisję Odwoławczą PZPN, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że mecz 22. kolejki między Wartą Poznań a ŁKS-em Łódź, wyznaczony na dzień 6 kwietnia 2013 r. na godz. 15:00, został odwołany.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments