Reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 7:5 w drugim meczu turnieju hokeja na lodzie, który odbywa się w Poznaniu. W sobotę biało-czerwoni zmierzą się z Austrią.

Spotkanie Polski z Ukrainą było niezwykle emocjonujące. Już w 2. minucie meczu Oskar Rzekanowski zdobył pierwszą bramkę. Następnie Nikita Liesnikov wyrównał. Kolejne gole padły po kwadransie gry. Dla Polski trafił Bartłomiej Jeziorski, ale już po dziesięciu sekundach znowu był remis za sprawą Liesnikova.

Ukraińcy wyszli na prowadzenie w 40. minucie. Jednak Patryk Krężołek zdołał jeszcze wyrównać na 3:3 tuż przed końcem drugiej tercji. Trzecia część spotkania należała już w stu procentach do Polaków. Po bramkach Jeziorskiego i Ernesta Bochniaka biało-czerwoni prowadzili 5:3. Andriy Denyskin odrodził nadzieje Ukraińców na zwycięstwo, ale kolejne dwa gole strzelone przez Krężołka i Pawła Obłońskiego, szybko ostudziły ich zapał.

Denyskin tuż przed końcem spotkania ustalił wynik na 7:5 dla Polski.

W sobotę na lodowisku „Chwiałka” zostaną rozegrane kolejne dwa spotkania. O godzinie 11:00 Węgrzy zagrają z Ukraińcami, a o 14:00 Polacy zmierzą się z Austriakami.