W dniu Święta Niepodległości Warta Poznań wygrała na wyjeździe z Unią Drobex Solec Kujawski 3:2. Zieloni prowadzili z przedostatnią drużyną III ligi już 3:0, ale w końcówce spotkania gospodarze mocno na nich nacisnęli.

Piłkarze Warty pojechali do Solca Kujawskiego zaledwie trzy dni po meczu u siebie z Wdą Świecie. Podopieczni Tomasza Bekasa zaprezentowali w sobotę fatalną skuteczność, marnując kilka stuprocentowych sytuacji do strzelenia gola. Najwięcej pretensji było do Michała Ciarkowskiego, który z bliska nie trafił do siatki.

We wtorek udało mu się w stu procentach zrehabilitować za wspomnianą akcję. Już w 12. minucie 25-letni pomocnik pokonał bramkarza Unii strzałem z rzutu wolnego z około trzydziestu metrów. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło. Druga część spotkania, a zwłaszcza jej końcówka, była dużo bardziej emocjonująca. W 70. minucie po dośrodkowaniu Alaina Ngamayama i dograniu Krystiana Łukaszyka swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ciarkowski. Natomiast tuż przed końcem podstawowego czasu gry po zamieszaniu w polu karnym na 3:0 podwyższył Ngamayama.

Wydawało się, że już jest po meczu. Jednak nie minęło nawet 60 sekund i z bramki, którą z rzutu karnego strzelił Rafał Kubacki, cieszyli się gospodarze. Zawodnicy z Solca Kujawskiego poczuli siłę do odrabiania strat i już po chwili po trafieniu Adama Kacprzaka przegrywali zaledwie 2:3. Poznaniacy nie dali sobie jednak odebrać kompletu punktów.

Unia Drobex Solec Kujawski – Warta Poznań 2:3 (0:1)

Bramki: 0:1 – Michał Ciarkowski (13.), 0:2 – Michał Ciarkowski (70.), 0:3 – Alain Ngamayama (89.), 1:3 – Rafał Kubacki (89.), 2:3 – Adam Kacprzak (90.+1).

Unia: Dominiik Ostrowski, – Adrian Stypczyński, Robert Bednarek, Adam Kacprzak, Radosław Kanik, – Damian Mikołajczyk, Szymon Raczyński, Przemysław Żbikowski, Adam Wiśniewski, Rafał Kubacki, – Daniel Błaszczak

Warta: Mateusz Filipowiak, – Dawid Czerniejewicz, Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Franciszek Siwek, – Alain Ngamayama, Artur Marciniak, Filip Brzostowski, Krystian Łukaszyk (73. Dominik Drzewiecki), Michał Ciarkowski, – Łukasz Spławski (83. Adrian Owczarek).