Warta Poznań pokonała na wyjeździe Pogoń Mogilno 2:1. Jest to czwarte z rzędu zwycięstwo Zielonych, którzy są obecnie na 4. miejscu III ligi i mają punkt straty do lidera.

Cały mecz był bardzo wyrównany. Remis, jak i minimalne wskazanie na jedną ze stron byłoby sprawiedliwe. Tym razem z triumfu cieszyli się poznaniacy.

Wynik spotkania w 32. minucie otworzył Filip Brzostowski. Ten stan utrzymał się zaledwie cztery minuty, bo właśnie wtedy do bramki Zielonych trafił Krzysztof Szal.

Drugą część spotkania podopieczni Tomasza Bekasa zaczęli bardzo pewnie i w 49. minucie Łukasz Spławski pokonał bramkarza rywali. Później gracze gości troszkę się wycofali, ale nie oddali upragnionych trzech punktów, które przyjadą do Poznania.

Pogoń Mogilno – Warta Poznań 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Brzostowski (32.), 1:1 Szal (36.), 1:2 Spławski (49.)

Warta: Mateusz Filipowiak – Dawid Czerniejewicz (76. Mateusz Maruniak), Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Franciszek Siwek – Alain Ngamayama, Krystian Łukaszyk, Filip Brzostowski – Gracjan Goździk (79. Tomasz Koziorowski), Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski (89. Adrian Owczarek)