Po przegranej w Świebodzinie przyszła pora na mecz u siebie. W sobotę szczypiorniści z Poznania w ramach 15. kolejki wygrali z drużyną LKS OSiR Komprachcice 27:21.

Po pierwszym przegranym meczu w tej edycji II Ligi Grupy I przyszła pora na rehabilitację na własnym boisku.

Początkowo spotkanie toczyło się w równym tempie i ani goście ani gospodarze nie odskakiwali na więcej niż jeden punkt. Sytuacja zaczęła się zmieniać na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy. Przy wyniku 6:6 zawodnicy WKS Grunwald ostro przeszli do ofensywy i po kilku minutach mieli już cztery punkty przewagi nad rywalem. Na trzy minuty przed zejściem do szatni przewaga została powiększona o trzy punkty i podopieczni trenera Rafała Walczaka wrócili do szatni z wynikiem 15:8.

Od początku drugiej połowy szczypiorniści z Poznania znów rzucili się do ataku. Po zaledwie siedmiu minutach drugiej połowy na tablicy można było zobaczyć wynik 19:10, a mecz kontrolowany był do samego końca i zakończył się na korzyść gospodarzy 27:21.

Twierdza przy ulicy Newtona wciąż pozostaje niezdobyta przez przyjezdnych i mamy nadzieję, że pozostanie tak do samego końca.

WKS Grunwald Poznań – LKS OSiR Komprachcice 27:21 (15:8)

WKS: Krzysztof Westwal 4, Michał Majewski 3, Mateusz Lubiewski, Patryk Kulczyński, Arkadiusz Guraj 2, Łukasz Karbowski 2, Aleksander Pawłowski 6, Mateusz Matlach 5, Filip Tarko, Szymon Sobański 2, Łukasz Koligat, Tomasz Draszkiewicz 1, Hubert Zdunek 2, Łukasz Wachowiak, Łukasz Krakowiak, Patryk Piechowiak

Kary: 12 minut (K. Westwal 4 min; M. Majewski, M. Lubiewski, Ł. Karbowski, H. Zdunek po 2 min)

LKS: Radosław Tracz 3, Kacper Niedzielski 4, Denis Gotwald, Tomasz Marcyniuk 7, Kamil Kauczok, Marcel Ungier 4, Mateusz Gwóźdź 2, Tomasz Oleksyn, Tomasz Juros, Radosław Bus 1, Tomasz Jarosz

Kary: 6 minut (R. Tracz 4 min; T. Juros 2 min)